Świerk biały Conica najlepiej rośnie na wilgotnych, dobrze przepuszczalnych glebach w pełnym słońcu. Toleruje lekki cień. Najlepsza wydajność dla niego jest w zimnym klimacie zimowym z chłodnymi latami. Umieszczaj na obszarach o dobrej cyrkulacji powietrza, aby pomóc pozbyć się wilgoci z gęstych liści.
Aby osiągnąć w ogrodzie romantyczny urok, niewiele roślin ozdobnych może konkurować z charakterem i pięknem krzewuszki cudownej. Ten staromodny krzew liściasty, który wiosną obficie zakwita, jest praktycznie beztroski, poza odrobiną przycinania i podlewania. Kwiaty w kształcie rurek, które występują w różnych odcieniach, są szczególnie atrakcyjne dla kolibrów i motyli.
Porzeczka czarna – sprawdza się nie tylko w przydomowych ogrodach, ale również na ogródkach działkowych. Owoce porzeczki czarnej mają liczne właściwości zdrowotne i doskonale nadają się na przetwory. Sukces w uprawie porzeczki czarnej zależy przede wszystkim od zapewnienia roślinie odpowiednich warunków na stanowisku uprawy oraz wyborze odpowiedniej odmiany porzeczki czarnej do uprawy amatorskiej.
Tworząc ogród, chce się mieć przede wszystkim efektywnie wyglądające miejsce, dlatego też wybiera się reprezentatywne rośliny i krzewy, które będą przyciągać wzrok przechodniów. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest bukszpan wieczniezielony, który można dodatkowo przystrzygać według uznania. Jednak na uwadze trzeba mieć, iż samo jego posadzenie nie jest wystarczające.
Katalpa, zwana również surmią czy catalpą, to egzotyczne jak na polskie warunki drzewo, które za sprawą swoich dużych, sercowatych liści staje się ozdobą każdego ogrodu. Jak każda inna roślina wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by rosła zdrowo i mogła cieszyć oko. Warto dowiedzieć się o katalpie czegoś więcej i poznać odpowiedzi na wszelkie pytania -jak sadzić, jak rozmnożyć, jak kwitnie, kiedy i jak przycinać?
Eukaliptus jest rośliną egzotyczną, której pierwotnym środowiskiem była Tasmania, jednak obecnie uprawiany jest niemal wszędzie. Drzewo to kojarzy się przede wszystkim z koalą, dla którego liście eukaliptusa stanowią jedyne pożywienie, jednak mają one wiele zastosowań zarówno w medycynie, przemyśle kosmetycznym, zdobnictwie i uprawach domowych. Niebieski eukaliptus w doniczce czy eukaliptus w ogrodzie to w ostatnich latach hit ogrodnictwa.
Goździki (Dianthus) mają zastosowanie dwojakie: w kuchni jako przyprawa oraz jako roślina ogrodowa. Byliny te są zazwyczaj wieloletnie, jeśli właściwie pielęgnuje się te kwiaty. Roślina ta jest coraz bardziej doceniana przez działkowiczów oraz miłośników ogrodnictwa balkonowego.
Wybieramy drzewa liściaste do ogrodu szybko rosnące, takie które nie gubią liści na zimę. Jak wygląda pielęgnacja drzew liściastych? Kiedy nawozić drzewa liściaste? Kiedy przycinać drzewa liściaste? Jakie drzewa liściaste na żywopłot?
Wrzosy kojarzą się nam z końcem lata i nadejściem jesieni, bo właśnie wtedy, gdy inne kwiaty w ogrodzie zaczynają przekwitać, one zaczynają kwitnąć. Nawet nazwa dziewiątego miesiąca roku jest związana z tą małą krzewinką o zimozielonych igiełkowatych liściach. Wrzesień bowiem to miesiąc wrzosów, które stanowią bardzo dekoracyjny element, toteż spotkać je można w wielu ogrodach.
Tym, czym człowiek kieruje się, wybierając rośliny do ogrodu, jest to, by przetrwały w nim wiele lat i każdego roku zakwitały, czyniąc podwórko ładniejszym i przyciągając wzrok. Planując swój ogród, warto zastanowić się nad tym, jakie kwiaty i krzewy wieloletnie wziąć pod uwagę.