Niewymagające rośliny do ogrodu. Jak zaplanować ogród mało wymagający?

2021-09-03
Niewymagające rośliny do ogrodu. Jak zaplanować ogród mało wymagający?

Jak stworzyć piękny ogród, który nie będzie wymagał dużo prac?

Ogród to piękne miejsce, w którym można się cieszyć. Projektant ogrodów spędzają niezliczone godziny na zaprojektowaniu idealnej aranżacji ogrodu i zapewnieniu, aby pozostał zdrowy, świeży i piękny przez cały rok. To praktyczny poradnik dla tych, którzy chcą mieć piękne podwórko lub ogród. Ponadto pomoże Ci również stworzyć piękne podwórko lub ogród, których utrzymanie nie będzie wymagało wiele pracy.
Przydomowy ogród - podstawowa pielęgnacja
Domowe ogrodnictwo to wspaniałe hobby dla wielu osób. Ogród przydomowy to jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie czasu, a także zmniejszenie śladu węglowego. Możesz zaaranżować swoje rośliny w pięknym ogrodzie, który poprawi wygląd Twojego domu.

Niewymagające rośliny do ogrodu

Większość roślin można uprawiać na ograniczonej przestrzeni. Jeśli jednak chcesz wyhodować roślinę, która nie wymaga przestrzeni, musisz o nią zadbać i upewnić się, że po pewnym czasie nie okaże się uciążliwa. Co sprawia, że ogród jest wyjątkowy? Jeśli mamy przyjąć tę samą definicję tego, co czyni ogród wyjątkowym, co dla innych, to dlaczego nie taką samą definicję tego, co czyni ogród wyjątkowym dla roślin? Rośliny mogą pomóc nam w życiu jak żadne inne i są czymś więcej niż tylko standardową ozdobą ogrodu. Rośliny takie jak: bluszcz i igra doskonale nadają się do ogrodu w miejsca zacienione. Wymagają minimalnej pielęgnacji, zapewniają pokarm innym roślinom i ptakom oraz dodają uroku ogrodowi. Oprócz tego gatunkami, które z powodzeniem możesz umieścić w cieniu są: hortensje i barwinki.

Rośliny do cienia i półcienia w ogrodzie

Przykładowe rośliny, które świetnie sprawdzą się w cieniu to:

- bluszcz
- irga dammera major
- barwinek
- hortensja
- funkia

Jak uprawiać bluszcz w swoim ogrodzie?

Dowiedz się, co robi bluszcz w twoim ogrodzie, a następnie wybierz najlepsze gatunki do swoich potrzeb. Częstym problemem jest to, że musisz co tydzień podlewać ogród, aby rośliny były zdrowe i szczęśliwe. Problem narasta jednak, gdy zmienia się pogoda i po raz pierwszy trzeba podlewać rośliny. Z przyjemnością dowiesz się, że rośliny odporne na suszę, takie jak bluszcz, istnieją od dawna. Ale w dzisiejszym świecie mamy wiele odmian tych roślin dostępnych na rynku, które zwiększą walory dekoracyjne tego wyjątkowego miejsca.

Hortensja - jakie są wymagania tej rośliny i jak ją uprawiać w ogrodzie?

Hortensja to wieloletnia roślina kwitnąca należąca do rodziny Rosaceae. Pochodzi z Europy i Afryki Północnej. Hortensję uprawia się ze względu na pachnące kwiaty, które można stosować jako substytut róży w perfumach. Roślina ta dobrze rośnie również na ubogiej glebie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Ma bardzo atrakcyjny wygląd z dużymi białymi kwiatami, które wyglądają jak miniaturowe róże. Hortensja wytwarza również długie, wąskie liście, które są wykorzystywane jako element ozdobny w wielu ogrodach na całym świecie.

Popularne rośliny do ogrodu w miejsca słoneczne

Rośliny są zawsze modne. Sprawiają, że krajobraz wygląda pięknie. Dobry ogród wymaga różnorodnych roślin, z których niektóre mogą być dość egzotyczne pod względem wyglądu i smaku. Aby wydobyć z ogrodu to, co najlepsze, musimy dbać o jego zdrowie i dobre nawodnienie. Wśród gatunków, które nie są wymagają i świetnie nadają się w miejsca dobrze nasłonecznione, warto wymienić: 

lawenda
- lilak
berberys
budleja dawida
- azalia

Lawenda - jakie są jej wymagania i jak ją uprawiać w ogrodzie?

Lawenda to klasyczna nazwa zioła, którą można znaleźć w wielu różnych miejscach. Jest to roślina dziko rosnąca w ogrodzie, mająca również liczne zastosowania lecznicze. Jest uprawiany komercyjnie do produkcji mydła, ale ma też wiele innych zastosowań, które nie są tak aromatyczne, jak pachną. Jednak kwiaty lawendy stały się popularne w świecie ziół w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na ich zdolność do łagodzenia stresu, niepokoju i bezsenności. Jest również znany ze swojej zdolności do pomagania w nudnościach i chorobie lokomocyjnej, jeśli używasz go regularnie. Główne składniki to olejek lawandulolowy (lawendula), lawendowa lekarska (lawenda), lawendowa angustifolia (lawenda) i linalool (acet linalylowy).
Lawenda to roślina kwitnąca, która rośnie w ciepłym klimacie umiarkowanym. Pochodzi z Europy, Azji i Afryki Północnej. Różne części lawendy mają różne właściwości. Lawenda to roślina, która dobrze rośnie w każdym ogrodzie. Lawendy mają kwiaty o silnym zapachu.

Berberys - jakie są wymagania rośliny i jak ją uprawiać w ogrodzie?

Roślina jest nie tylko pożyteczna dla człowieka, ale także odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu. Jest ważną częścią ekosystemu i potrzebuje nawozu, aby rosnąć. Roślina potrzebuje ziemi, wody i światła słonecznego. Berberys może być uprawiany w większości części świata i może być uprawiany na prawie każdym typie gleby. Berberysy są powszechnie uprawiane jako rośliny ozdobne, ale są również używane jako zwykłe rośliny ogrodowe, ponieważ mogą stanowić wspaniały dodatek do krajobrazu, a nawet na parapecie okiennym! Pola berberysu w Europie stanowią około trzech procent powierzchni lądowej Europy.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Barwinek pospolity Vinca minor

Barwinek pospolity Vinca minor

10,19 zł - 19,90 zł
Bluszcz pospolity Hedera helix

Bluszcz pospolity Hedera helix

8,99 zł - 21,33 zł
Funkia Blue Angel Hosta

Funkia Blue Angel Hosta

12,90 zł - 32,40 zł
Funkia Wide Brim Hosta

Funkia Wide Brim Hosta

6,40 zł - 22,90 zł
Funkia Brim Cup Hosta

Funkia Brim Cup Hosta

7,40 zł - 23,90 zł
Funkia Fire and Ice Hosta

Funkia Fire and Ice Hosta

15,19 zł - 39,15 zł
Funkia Dream Queen Hosta

Funkia Dream Queen Hosta

7,40 zł - 19,66 zł
Funkia Stiletto Hosta

Funkia Stiletto Hosta

13,60 zł - 21,40 zł
Funkia Regal Splendor Hosta

Funkia Regal Splendor Hosta

7,40 zł - 26,40 zł
Funkia Christmas Tree Hosta

Funkia Christmas Tree Hosta

7,40 zł - 23,90 zł
Funkia Fragrant Bouquet Hosta

Funkia Fragrant Bouquet Hosta

7,40 zł - 23,90 zł
Funkia Elegans Hosta

Funkia Elegans Hosta

15,40 zł - 22,90 zł
Funkia Fragrant Blue Hosta

Funkia Fragrant Blue Hosta

5,99 zł - 21,40 zł
Funkia So Sweet Hosta

Funkia So Sweet Hosta

19,66 zł - 22,90 zł
Funkia Big Daddy Hosta

Funkia Big Daddy Hosta

7,40 zł - 39,15 zł
Funkia Earth Angel Hosta

Funkia Earth Angel Hosta

19,66 zł - 32,40 zł
Funkia Hadspen Blue Hosta

Funkia Hadspen Blue Hosta

20,25 zł - 26,40 zł
Budleja Blue Chip PBR Buddleja

Budleja Blue Chip PBR Buddleja

31,90 zł - 52,90 zł
Budleja White Chip PBR Buddleja

Budleja White Chip PBR Buddleja

48,06 zł - 52,90 zł
Funkia Blue Mouse Ears Hosta

Funkia Blue Mouse Ears Hosta

21,90 zł - 23,90 zł
pixel