Rdest

( ilość produktów: 1 )

rdest kwiaty ogrodowe

Rdest jest rośliną, która występuje pod wieloma postaciami, w zależności od odmiany. Często można ją spotkać w formie pnączy, innym razem przyjmuje kształt bylin, niekiedy można stosować ją w ogrodzie jako roślinę okrywową. Nie wszystkie gatunki rdestu nadają się do uprawy w ogrodzie, istnieją też takie, które wyróżniają się walorami dekoracyjnymi, dzięki czemu można uatrakcyjnić nimi swoje rabaty. Są to silnie rozrastające się rośliny, których drobne kwiatostany otulone są szczelnie przez dorodne i zielone liście.

Barwne, puchate kłosy rdestu

Rdest to zmienna roślina, która pochodzi aż z odległych Chin. Może przyjmować on różne formy, niekiedy jest ozdobną byliną, innym razem pnączem, które bardzo szybko rośnie i gwałtownie się rozrasta, nierzadko można go spotkać w kształcie rośliny okrywowej, niektóre jego odmiany zaliczane są do chwastów, ze względu na nieatrakcyjną prezentację i ekspansywny rozrost. Bardzo często rdest uprawiany jest ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Najczęściej w ogrodach można spotkać rdest w postaci roślin zielnych, które zwieńczone są przypominającym kłos kwiatostanem. Jego łodyga zazwyczaj jest wyprostowana, rzadziej płoży się po podłożu. Posiada lancetowate, rozłożone skrętolegle liście, których blaszka jest gładka, w szarozielonym kolorze. Kwiatostany rdestu przybierają różne barwy, takie jak biel, róż, czerwień i purpura, niekiedy jest to odcień zbliżony do fioletu. Ich urok jest subtelny, dlatego też pięknie uzupełniają każdy ogród, wspaniale komponując się z innymi roślinami, które w nim rosną. Rdest można zasadzać także jako roślinę samodzielną, gdyż bardzo szybko się rozrasta, stylizując zieloną przestrzeń na naturalny krajobraz. Roślina pięknie prezentuje się też na skalniakach, można sadzić ją także w pojemnikach, gdzie ozdabiać może tarasy, altany i balkony. Rdest posiada także właściwości lecznicze, dlatego wykonuje się z niego napary i płukanki. Pomaga przy chorobach żołądka i jelit, stosuje się go też w przypadku dolegliwości płuc i schorzeń naczyń krwionośnych. Ze względu na mnogość zastosowań rośliny, warto zasilić nią swój ogród.

Rdest leczniczy i ozdobny

Rdest nie należy do szczególnie wymagających roślin ozdobnych, stąd też często można go spotkać w przydomowych i działkowych ogrodach. Samodzielnie można go też suszyć i sporządzać lecznicze napary, dlatego też jest tak popularną rośliną.

  • Uprawa i pielęgnacja

Najbardziej odpowiednim miejscem w ogrodzie dla rdestu jest stanowisko słoneczne i ciepłe bądź półcieniste. Jeżeli jednak decydujemy się zasadzić go w ogrzewanym przez promienie słoneczne terenie, należy zwiększyć częstotliwość podlewania rośliny. Rdest nie ma wielkich wymagań względem podłoża, jednak najlepsza będzie dla niego gleba z dużą zawartością próchnicy, która będzie przy tym stale wilgotna. Dzięki temu piękniej zakwitnie i bujniej rozrosną, stanowiąc piękną ozdobę ogrodu. Rdest nie wymaga nawożenia, jednak można latem zasilić go dobrze rozdrobnionym kompostem. Roślina jest mrozoodporna i nie wymaga okrycia na zimę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 93 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Przepiękne i duża ilość w jednej doniczce. Polecam z całego serca.
2024-04-16
Sadzonki duże i w bardzo dobrym stanie.Dziękuję za sadzonkę gratis.
pixel