Liliowiec

( ilość produktów: 3 )

 

 

liliowiec uprawa sadzenie pielęgnacja cena

Liliowce to tęczowe, niezwykle majestatyczne kwiaty, które swoją widowiskowością przywodzą na myśl egzotyczne, nadmorskie kraje. Byliny te mienią się dosłownie wszystkimi kolorami tęczy, do tej pory nie występują jedynie w czystym odcieniu błękitu i czerni. Byliny te są cenioną i dość popularną ozdobą ogrodów. Liliowce najpiękniej wdzięczą się wokół oczek wodnych, przenosząc swoją urodą do świata magii.

Migotliwy urok liliowców

Liliowce to byliny, które występują w niezliczonej ilości wielobarwnych odmian. Pochodzą ze wschodniej części Azji, dlatego też posiadają czarujący, egzotyczny i niecodzienny wdzięk. Liliowce, dzięki swojej oryginalnej powierzchowności, szczególnie zjawiskowo prezentują się wokół oczek i innych zbiorników wodnych. Niemniej atrakcyjnie byliny wyglądają się na trawnikach i rabatach kwiatowych, znajdują swoje zastosowanie również jako kwiaty cięte. Kwiaty liliowca składają się z 3 płatków korony i w tej samej ilości budują kielich rośliny. Przez wielość odmian tych bylin mają one różne kształty kwiatów. Niektóre z nich posiadają zwężające się płatki, inne przypominają gwiazdę, jeszcze inne dzierżą płatki półpełne, o fryzowanych brzegach. Liliowce ogrodowe to wyjątkowo kolorowe rośliny, których kwiaty najczęściej są dwubarwne. Spośród wszystkich barw, byliny nie występują jedynie w odcieniu czystego niebieskiego i czarnego. Liliowce ogrodowe są niesamowicie długowiecznymi roślinami i w jednym miejscu potrafią rozwijać się nawet przez 20 lat. Te krzewy ozdobne posiadają wyjątkowo ulotne kwiaty, które swą urodą olśniewają jedynie jeden dzień. Na jednym pędzie byliny znajduje się jednak wiele pąków, które codziennie wytwarzają nowe kwiaty. Dodatkowo dostępna jest tak wielka liczba liliowców, że zasadzając w ogrodzie różne odmiany, które kwitną w zróżnicowanym czasie, można nieprzerwanie cieszyć się kunsztownością tych bylin od maja do września. Niektóre z odmian liliowców nadają się również do zasadzenia w pojemniku, dzięki czemu można przenieść piękno i zjawiskowość tych bylin również na tarasy i balkony domów.

Wodne byliny - gdzie najlepiej sadzić?

Utarło się powiedzenie, że liliowce najlepiej rosną pod rynną. Bylina ta jest dość delikatna i podatna na szkodniki. O ile liliowce ogrodowe nie mają wielkich wymagań względem gleby, to dość często chorują, dlatego należy zwracać na nie szczególną uwagę.

  • Uprawa

Liliowce ogrodowe to rośliny które lubią słońce, dlatego najlepiej sadzić je na słonecznych lub półcienistych stanowiskach. Jest to najważniejszy wymóg tych kwiatów ogrodowych, którego spełnienia najmocniej wpływa na sukces uprawy. Liliowce ogrodowe bardzo łatwo przystosowują się do warunków hodowlanych, jednak niedobór słońca osłabi ich zjawiskowe kwitnięcie i bujny rozrost. Byliny te potrzebują wilgotnej, żyznej i przepuszczalne gleby, o lekko kwaśnym odczynie. Dobrze jest też sadzić liliowce wokół zbiorników wodnych, gdzie wyglądają najpiękniej. Przed posadzeniem tych kwiatów ogrodowych warto ich korzenie, przez jedną lub dwie godziny, namoczyć w wodzie.

  • Pielęgnacja

Liliowce ogrodowe nie są bylinami, które wymagają częstego nawożenia, ponieważ ich rozbudowany system korzeniowy umożliwia im pobieranie składników odżywczych z gleby. Te kwiaty ogrodowe potrzebują pomocy w postaci nawozu, jedynie w przypadku rośnięcia na lekkim i ubogim stanowisku. Wtedy to należy liliowce nawozić nawozem wieloskładnikowym dwa razy – wiosną, by wspomóc ich rozwój i późnym latem, aby zwiększyć mrozoodporność bylin. Ponadto trzeba pamiętać o stałym kontrolowaniu tych kwiatów ogrodowych, ponieważ są podatne na szkodniki i choroby.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 203 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Polecam
2024-06-04
Wszystko zgodnie z opisem.
pixel