Kostrzewa

( ilość produktów: 5 )

kostrzewa trawy ozdobne

Kostrzewa to wyjątkowej urody trawa ozdobna, która cudownie dekoruje każdą zieloną przestrzeń. Na uwagę zasługuje również fakt, że roślina jest zimozielona, co dodatkowo zwiększa jej niemałe atrybuty ozdobne. Kostrzewy występują w mnogości odmian, a każdą z nich wyróżniają inne wyróżniki zdobnicze. Trawy ozdobne mienią się istną tęczą barw, od odcieni srebra, przez jasne błękity, a nawet czerwienie, po najróżniejsze odcienie zieleni. Rośliny są niewielkie, co jeszcze mocniej podkreśla ich niewypowiedziany urok. Poza samą atrakcyjnością traw, kostrzewy obradzają również w kwiaty, które choć ulotne, to przez krótki czas czarują swoją estetyką cały ogród.

Niewielka kostrzewa, wielka dekoracja

Kostrzewa to niewielkiej wysokości trawa ozdobna, która urasta do mniej więcej 20 cm. Kiedy wypuści kwiaty, jej wzrost nieznacznie się zwiększa, jednak jest to chwilowy przyrost. Ojczyzną rośliny są Południowo-Wschodnie tereny Francji. Swój niewielki wzrost kostrzewa rekompensuje rozłożystym pokrojem, tworząc sobą luźne kępki. Trawa ozdobna złożona jest z dość długich, wyprostowanych liści, o bardzo zróżnicowanym kolorze. Kostrzewa występuje w najróżniejszych barwach i odcieniach, dlatego można z niej utworzyć w ogrodzie barwne, roślinne kobierce. Srebro, żółć, czerwień, błękit i zieleń – to jedynie część z barw, którymi czarują trawy ozdobne. Na przełomie czerwca i lipca roślina zaczyna obradzać w kwiaty. Są one nieco wyższe niż krzewinki, dlatego urastają ponad nimi. Kwiatostany zbierają się w luźne wiechy, które rozpraszają się po całej kępie. W zależności od gatunku kostrzewy, zróżnicowane są walory dekoracyjne kwiatów. Niekiedy dodają uroku trawom ozdobnym, w niektórych przypadkach umniejszają atrakcyjności całej roślinie. Niezaprzeczalną zaletą kostrzew jest to, że pozostają zimozielone. Dzięki temu szczególnie zjawiskowo i magicznie wyglądają zimą, okryte lekkim puchem i delikatnie oszronione. Krzewinki pięknie prezentują się w ogródkach skalnych, z powodzeniem można sadzić je też w pojemnikach. Ich minimalistyczna uroda wnosi niepowtarzalny akcent do każdego ogrodu.

Minimalistyczna, całoroczna kostrzewa

Kostrzewa nie należy do wymagających w uprawie i pielęgnacji roślin. Nie ma znaczenia czy trawa ozdobna hodowana jest w ziemi, czy pojemniku – do ładnego rozrostu wystarcza jej absolutne minimum zaangażowania i niewielka ilość troski.

  • Uprawa i pielęgnacja

Kostrzewa jest rośliną o znikomych wymaganiach uprawnych. Raz posadzona nie oczekuje nadmiernej uwagi i troskliwej pielęgnacji. Trawy ozdobne potrzebują słonecznych, ciepłych i osłoniętych od wiatru stanowisk, na których najpiękniej się odbarwiają. Roślina nie jest wybredna w stosunku do rodzaju gleby. Najpiękniej rośnie na lekkim, przepuszczalnym i suchym podłożu, którego odczyn będzie obojętny lub lekko zasadowy. Kostrzewa nie wymaga nawożenia, należy jednak zwrócić uwagę, by nie zasadzać jej w cieniu, a ziemia na której rośnie nie była podmokła i gliniasta, co może spowodować chorobę grzybową. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinno się wykonywać, jest przycinanie wczesną wiosną traw ozdobnych na wysokość 10 cm i usunięcie uschniętych liści.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
szybka realizacja zamówienia, bardzo solidnie i bezpiecznie zapakowane duże i ładne sadzonki, trochę mała latria kłosowa, ale może sobie poradzi, bardzo polecam sklep
2024-04-16
Sadzonki duże i w bardzo dobrym stanie.Dziękuję za sadzonkę gratis.
pixel