Hortensja pnąca

( ilość produktów: 1 )

Hortensja pnąca jest najmniej znaną w Polsce odmianą tego gatunku. Jest to dość zaskakujące, ponieważ rodzaj ten jest najlepiej przystosowany do naszego, zmiennego i nieco chłodnego klimatu. Hortensje pnące są bardzo interesującymi roślinami, ponieważ z jednej strony wspinają się po podporach i murach, nadając tym samym tajemniczej atmosfery, z drugiej zaś olśniewa cudnymi, dużymi kwiatami, które wdrapując się po budowie, nadają jej odrealnionego, baśniowego oblicza.

Hortensja pnąca, czyli kwiaty na wysokościach

Hortensja pnąca jest rodowitą mieszkanką Azji i choć jest ciepłolubna, to w naszym klimacie radzi sobie bardzo dobrze. Roślina rośnie dość szybko, ponieważ jej roczny przyrost waha się w granicach 0,5 – 1 metra, a ostatecznie potrafi osiągnąć 3,5 metra wysokości. Hortensja pnąca czepia się podpór za pomocą korzeni czepnych, dlatego nie wymaga dodatkowej pomocy. Dzięki temu z równą łatwością wdrapie się zarówno po płocie, jak i powierzchni domu, przenosząc go swym wyglądem do fantastycznej krainy. Jej brunatne pędy od kwietna obrastają duże, eliptyczne i ostro zakończone liście, których pełna, ciemna zieleń jesienią przemienia się w złoto. Poza urodą okazałych liści, hortensja pnąca urzeka też wręcz ogromnymi, białymi kwiatami, które uzupełniają prezentację rośliny od czerwca do lipca. Pnącze jest piękną dekoracją, która uzupełnia ogród w intrygujący sposób.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 93 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
szybka realizacja zamówienia, bardzo solidnie i bezpiecznie zapakowane duże i ładne sadzonki, trochę mała latria kłosowa, ale może sobie poradzi, bardzo polecam sklep
2024-04-15
Zamawiane trawy mam nadzieję,że się przyjmą.Słabo,że na opakowaniach brakuje opisu, więc trzeba się domyślać,która to która.Bardzo dobrze zapakowane.
pixel