Jaśminowiec

( ilość produktów: 10 )

jaśminowiec odmiany uprawa sadzenie pielęgnacja

Jaśminowiec to przepiękny krzew liściasty, który swym gęstym pokrojem króluje wśród innych roślin w każdym ogrodzie. Piękne i dostojne kwiaty krzewu ozdobnego, występujące w białym lub beżowym kolorze, uzupełniają artystyczność całej rośliny liściastej. Jaśminowce, ze względu na swoją bogatą dekoracyjność, zdecydowanie wyróżniają się na tle innych krzewów ozdobnych, przyćmiewając je nie tylko zjawiskową urodą, ale także subtelnym, słodkim zapachem. Jaśminowce cudownie sprawdzają się do obsadzenia nimi alejek, dzięki czemu spacer staje się wędrówką owianą nutą czarownego uroku.

Biało-złote kielichy jaśminowca

Jaśminowiec pochodzi z południowo-wschodniej Europy i jest wieloletnią rośliną liściastą. Nie dość, że pokrój jaśminowców jest naprawdę okazały, to ich wzrost również zasługuje na uwagę - niektóre z odmian krzewów ozdobnych urastają do 3 metrów wysokości. Rośliny liściaste pochodzą z rodziny hortensjowatych i bardzo często mylone są zupełnie innym gatunkiem krzewów, które łączy jedynie zbieżne nazewnictwo – jaśminami. Jaśminowce posiadają sztywne, wyprostowane i mocne pędy, które gęsto obrośnięte są pięknymi, ciemnozielonymi liśćmi. Posiadają one eliptyczny kształt zaostrzone końce i ząbkowane brzegi, a ich blaszka wyróżnia się matową fakturą, co zwiększa atrakcyjność całości krzewu ozdobnego.

Na przełomie maja i czerwca jaśminowce pogłębiają swoją urokliwość o niesamowite, niewinne kwiaty, pomalowane przez panią wiosnę na biały bądź beżowy kolor. Aby podkreślić, że krzewy ozdobne królują w ogrodzie nad innymi roślinami, wiosenka nakłada na nie złote korony, którymi w rzeczywistości są żółte, odznaczające się na tle jasnych płatków, pręciki. Poza niespotykanym wyglądem kwiatów, rośliny liściaste zwracają uwagę przyjemnym powonieniem, który zwabia niezliczoną ilość motyli. Jaśminowcami z powodzeniem można obsadzić cały ogród, dzięki czemu możliwe jest nadanie mu iście wiejskiej, beztroskiej stylistyki. Krzewy ozdobne świetnie sprawdzają się także w roli żywopłotów. Kiedy kwiaty roślin liściastych zakwitną, można je ścinać i ozdabiać nimi wazony, a zerwany ukradkiem z cudzego ogrodu stanowi także idealny, romantyczny prezent dla ukochanej osoby.

Jaśminowy czar ogrodu

Jaśminowce to czarowne kwiaty, które stanowią niesamowitą dekorację każdego ogrodu. Przyjemne w uprawie krzewy ozdobne są niewymagające i niewybredne, doceniające troskę włożoną w ich uprawę.

  • Sadzenie, uprawa i pielęgnacja

Jaśminowce są wdzięcznymi roślinami, które każdy trud włożony w ich pielęgnację, odpłacają zwielokrotnionym kwitnięciem i obfitym rozrostem. Krzew ozdobny najpiękniej zakwitnie na umiarkowanie słonecznym stanowisku, nadmiar promieni słonecznych może odbarwiać wyrazisty kolor roślin. Jaśminowce upodobały sobie gleby żyzne i próchnicze, choć tak naprawdę doskonale poradzą sobie na każdym innym gatunku ziemi. Tak naprawdę najbardziej istotna dla roślin liściastych jest odpowiednia wilgotność podłoża. Powinno być ono stale, choć nienadmiernie mokre, ponieważ krzewy ozdobne nie tolerują przesuszonych stanowisk, co powodować będzie więdnięcie roślin. Większość odmian jaśminowców jest odpornych na niskie temperatury, dlatego nie wymagają ochrony przed mroźnymi zimami. Krzewy ozdobne dobrze znoszą też miejskie zanieczyszczenia, dlatego mogą być z powodzeniem sadzone w wielkomiejskich przestrzeniach. Aby nadać ładny pokrój jaśminowcom i zwiększyć obfitość ich kwitnienia, należy systematycznie je podcinać. Należy jednak robić to z uwagą, ponieważ źle wykonanie cięcie może łatwo uszkodzić rośliny liściaste. Pierwsze cięcie jaśminowca można wykonać dopiero po trzech latach od zasadzenia, ponieważ rośliny zawiązują pąki kwiatowe na dwuletnich pędach. Po upływie tego czasu należy wyciąć przy podstawie najstarsze pędy krzewów ozdobnych i usunąć te uszkodzone bądź chore.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamowi.enie dotarło dosyć szybko,sadzonki trochę małe,może urosną,polecam
2024-04-16
Sadzonki duże i w bardzo dobrym stanie.Dziękuję za sadzonkę gratis.
pixel