Złotlin japoński

( ilość produktów: 2 )

złotlin japoński drzewa liściaste i krzewy

Złotlin japoński to iście zjawiskowa roślina, która swym niespotykanym wdziękiem przemienia każdą przestrzeń w krainę magii i tajemnicy. Ze względu na orientalny wygląd kwiatów, krzewy liściaste są często nazywane japońską złotą różą. Złotliny japońskie są często spotykaną ozdobą polskich ogrodów, ich egzotyczny wygląd odznacza się bowiem na tle innych roślin, stanowiąc oryginalny akcent. Złoty kolor, jakim obdarzone są kwiaty krzewów liściastych, emanuje dostojnością i wdziękiem, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Obfite, japońskie róże złotlina japońskiego

Złotlin japoński, jak sama nazwa sugeruje, przybył do polski z Dalekiego Wschodu. Jest rośliną liściastą należącą do rodziny różowatych. Krzew ozdobny przypomina nieco bylinę, ze względu na swoje dość cienkie i delikatne pędy. Złotlin japoński, mimo podobieństwa, jest okazałym krzewem liściastym, który osiąga nawet 2 metry wysokości i niemal tyle samo szerokości. Roślina ozdobna posiada efektowne, oliwkowe, intensywne w kolorze i ząbkowane na brzegach liście. Złotlin japoński odznacza się pięknymi, złotymi kwiatami, dzięki którym roślina nazywana jest też japońską złotą różą. Osadzone są one na pędach pojedynczo, wyglądając przy tym, jakby ktoś porozrzucał je po całym krzewie ozdobnym. Złotlin japoński obradza w kwiaty późną wiosną, to jest na przełomie maja i czerwca, ale za to często powtórnie zakwita jesienią. Pędy krzewów ozdobnych są dość wątłe, przez co, podczas pory kwitnienia, malowniczo uginają się pod ciężarem, co prawda, drobnych, jednak gęsto obsadzonych kwiatów. Jesienią, kiedy większość krzewów zaczyna zrzucać swe liście lub barwić je paletą barw, liście złotlinu japońskiego przywdziewają złoty kolor. Co prawda roślina liściasta zrzuca je wraz z nadejściem zimy, niemniej krzew jest mrozoodporny i uatrakcyjnia sobą zimowy krajobraz ogrodu. Krzewy ozdobne cudownie wyglądają sadzone w grupach, jednak z powodzeniem można je wykorzystywać do wielogatunkowych kompozycji rabatowych. Ze względu na gęsty pokrój złotlinu japońskiego, można go też stosować w celu tworzenia luźnych żywopłotów.

Złoto w japońskim stylu krzewów ozdobnych

Złotlin japoński nie jest szczególnie wymagającą rośliną ogrodową. Posiada jednak swoje wymogi, które nieuchronnie należy spełnić, by móc cieszyć się jej pełnym rozkwitem.

  • Uprawa i pielęgnacja

Złotlin japoński jest rośliną ciepłolubną, dlatego należy wybrać dla niego zaciszne, osłonięte od wiatru miejsce w ogrodzie. Silne wichry mogłyby uszkodzić delikatne pędy krzewu ozdobnego. Roślina liściasta najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku, choć może być ono też lekko cieniste. Złotlin japoński wykazuje wysoką tolerancję względem rodzaju podłoża. Poradzi sobie na każdej glebie, choć najbardziej odpowiednią dla rośliny liściastej niej będzie ziemia żyzna, próchnicza i zasobna w składniki pokarmowe. Krzew ozdobny źle reaguje na susze, dlatego należy utrzymać stałą wilgotność podłoża. Z tego powodu warto glebę wokół rośliny wyściółkować, co ograniczy parowanie wody. Aby zachować ładny pokrój złotlinu japońskiego, należy wycinać po przekwitnięciu 2 – letnie pędy, które po sezonie i tak usychają. Dzięki podcinaniu i usuwaniu martwych pędów, krzew ozdoby będzie ładniej się rozrastał i obficiej kwitł.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Bardzo kompetentna obsług, szybka wysyłka. Polecam
2024-04-16
szybka realizacja zamówienia, bardzo solidnie i bezpiecznie zapakowane duże i ładne sadzonki, trochę mała latria kłosowa, ale może sobie poradzi, bardzo polecam sklep
pixel