Hortensja dębolistna

( ilość produktów: 2 )

HORTENSJA DĘBNOLISTNA

Hortensja dębnolistna ( hydrangea quercifolia) jest to bardzo ciekawy wizualnie gatunek hortensji, ale nadal rzadko spotykany i nie doceniany. Posiada nie tylko piękne kwiaty, ale także duże ozdobne liście, które są jej największym atutem.

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA:

Jest to gatunek, który charakteryzuje się wolnym tempem wzrostu. Może osiągnąć nawet 1, 5 metra wysokości. Taki wzrost osiąga dopiero po 2-3 latach. Odmiana ta rozrasta się za pomocą rozłogowych pędów. Posiada duże liście koloru ciemnozielonego, które przed zrzuceniem na zimę przybierają barwę czerwonofioletową. Mają podobny kształt do liści dębu, tylko są od nich znacznie większe. Czas kwitnienia hortensji dębnolistnej przypada od lipca do października.

 ZNANE ODMIANY:

Uprawia się naprawdę dużo odmian hortensji dębnolistnej. Oto najbardziej popularne:

• Hortensja dębnolistna Snow Queen
• Hortensja dębnolistna Snow Flake
• Hortensja dębnolistna Harmony
• Hortrnsja dębnolistna Sike’s Dwarf
• Hortensja dębnolistna Little Honey Brihon
• Hortensja dębnolistna Burgundy
• Hortensja dębnolistna Amethyst

 PIELĘGNACJA I UPRAWA:


Hortensja najlepiej rośnie na glebie żyznej, lekko kwaśnej oraz wilgotnej. Nie lubi pełnego słońca. Idealnie czuje się w półcieniu, przy skupiskach innych roślin ( drzew, krzewów, bylin). Miejsce zaciszne, osłonięte od wiatru będzie dla niej idealne. Krzew nie znosi dobrze minusowych temperatur, dlatego musimy go zabezpieczyć dobrze przed zimą. U podnóża rośliny dajemy torf a resztę ( górna część ) okrywamy geowłókniną. Roślinę sadzimy praktycznie przez cały rok od wiosny do jesieni ( jeśli tylko ziemia nie jest zamarznięta). Hortensja lubi wilgoć, dlatego musimy pamiętać o jej podlewania ( szczególnie latem i podczas suszy). Hortensję nawozimy albo nawozami rozpuszczonymi w wodzie lub granulowanego nawozu mineralnego. Jeżeli nawozimy roztworem wodnym to należy to robić w okresie od kwietnia do sierpnia w odstępie dwutygodniowym. Hortensje nie wymagają cięcia. Usuwamy jedynie martwe, uszkodzone lub zbytnio rozrośnięte pędy.


Hortensje bardzo często uprawiamy w swoich ogrodach. Są dość proste w uprawie, ale zdarza się, że zostają zaatakowane przez szkodniki lub chorobę. Jedną z chorób tych roślin jest chloroza liści ( żółknięcie liścia) spowodowana zazwyczaj zbyt wysokim pH gleby. Dlatego tak ważne jest nawożenie roślin odpowiednimi preparatami. Brak kwitnienie hortensji zdarza się jeśli roślina została źle zabezpieczona na zimę i pędy przemarzły lub zostały obcięte na wiosnę ( roślina kwitnie zawsze na zeszłorocznych pędach).

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 203 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Rośliny przyszły w bardzo dobrym stanie. Świetnie opakowane.
2024-06-04
Wszystko zgodnie z opisem.
pixel