Ketmia

( ilość produktów: 4 )

ketmia kwiaty ogrodowe

Ketmia, tytułowana także hibiskus, to przepiękny kwiat stanowiący majestatyczne dopełnienie każdego miejsca w którym się znajduje. Ketmia jest znanym kwiatem ogrodowym, o niezwykle egzotycznym i nieco tropikalnym wyglądzie. Kwiatostan hibiskusów przypomina kwiaty malwy, a ich kolory są intensywne i niespotykane. Najefektowniej prezentują się w centralnych miejscach ogrodów, gdzie mogą być wyeksponowane. Ketmia nadaje oryginalnego wyrazu każdej przestrzeni i przywołuje na myśl egzotyczne, zamorskie przestrzenie.

Ogromne i egzotyczne kwiatostany ketmii

Ketmia, nazywana także hibiskusem, należy do roślin z rodziny ślazowatych. Znajduje ona swoje zastosowanie zarówno jako kwiat ogrodowy, stanowiąc dumnie prezentującą się ozdobę ogrodu, jak również do hodowli doniczkowej. Ketmia pochodzi z Chin i Indii, dlatego preferuje łagodne warunki klimatyczne. Uznana jest za dość wymagającą roślinę, dlatego mimo swej niezaprzeczalnej urody i oszałamiających kwiatów, nie jest zbyt powszechnym kwiatem ogrodowym w Polsce. Ketmia jest bardzo bujnie kwitnącym i niesamowicie efektownym kwiatem, niestety również bardzo krótkotrwałym. Poszczególne kwiaty ketmii żyją zaledwie dzień do dwóch, po czym obumierają. Ze względu na swoją krótkowieczność, ketmia występuje jako symbol ulotnej, namiętnej miłości, pożądania i erotyzmu. Ketmii, inaczej zwanej hibiskusem, przypisuje się również właściwości lecznicze, ponieważ obniża ciśnienie krwi, posiada także właściwości bakteriobójcze. Ketmia kwitnie od czerwca do października. Jest szczególnym krzewem ozdobnym, ponieważ jej zakwitnięte kwiaty zamykają się na noc. Dość wymagająca w hodowli ketmia odpłaca włożony w nią trud czarownymi, bujnymi kwiatami.

Magiczna ketmia w ogrodzie i doniczce

Ketmia to niezwykle urokliwy kwiat, który uprawiany w ogrodzie może osiągnąć nawet do 5 metrów wysokości, sadzony w doniczce dorasta do 2 metrów. Ten kwiat ogrodowy posiada niezwykle ozdobne i barwne kwiaty, które najczęściej przypominają kształtem trąbkę. Ketmia występuje w odcieniach czerwieni, pomarańczy, żółci, bieli, różu, fioletu, a nawet niebieskiego. Czasami zdarza się, że jej kwiaty są dwubarwne. Ketmia to niezwykle piękny i dostojny kwiat ogrodowy, który wymaga dokładnej pielęgnacji.

  • Warunki ogrodowe

Ketmia, ze względu na swoje pochodzenie, preferuje osłonięte od wiatru i zaciszne miejsce w ogrodzie, które dodatkowo jest ciepłe i słoneczne. Gleba, na której rośnie, powinna być przepuszczalna i żyzna, najlepiej wzbogacona o kompost, o odczynie lekko kwaśnym. Ten krzew ozdobny posiada płytki system korzeniowy, dlatego trzeba pamiętać o prawidłowym nawodnieniu ketmii, aby nie zwiędła. Powinno się również pamiętać, aby podłoże tego kwiatu ogrodowego nie było zbyt wilgotne, ponieważ może to skutkować złym kwitnięciem i chorobami grzybowymi. Najodpowiedniejszym miejscem na zasadzenie ketmii jest lekkie wzniesienie, aby jej szyjka korzeniowa nie zdrętwiała. Ketmia nie jest mrozoodporna, dlatego trzeba zapewnić jej odpowiednie zabezpieczenie i osłonę przed zimą. W tym celu całą roślinę należy okryć słomianymi matami, a podstawę tego krzewu ozdobnego obłożyć korą. Zdarza się, że pomimo zabezpieczenia część pędów przemarza. Ważne jest, aby wiosną dokładnie sprawdzić ketmie i usunąć wszystkie uszkodzone pędy. Ketmia nie wymaga przycinania, jednak jeżeli zdecydujemy się to zrobić kwiat silniej się rozwinie, a także obrodzi bujniejszym kwieciem.

  • Ketmia w doniczce

Ketmia idealnie nadaje się również do uprawy w doniczce. Najważniejsze jest, aby pojemnik miał odpowiednią wielkość i umiejscowiony był na właściwym podłożu izolacyjnym. Podobnie jak ketmie uprawiane w ogrodzie, tę w donicy również należy odpowiednio zabezpieczyć przez mrozami. W tym celu powinno się owinąć roślinę włókniną bądź słomianą matą, która jest odpowiednio przewiewna.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 177 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Zamówienie zgodne z opisem i kolorem. Piękne i spore sadzonki, mogłoby być jedynie trochę taniej.
2024-05-17
Sadzonka zdrowa, żywa, bovto nie jest takie oczywiste przy zakupach internetowych
pixel