Porzeczka biała

( ilość produktów: 1 )

Porzeczka biała jest najmniej popularną odmianą porzeczki. Posiada smak i wymagania uprawne zbliżone do porzeczki czerwonej, jednak jest zdecydowanie rzadziej spotykana w ogródkach działkowych i przydomowych. Powodem może być fakt, że owoce krzewu liściastego nie posiadają tak dużych walorów dekoracyjnych jak w przypadku pozostałych gatunków porzeczek. Porzeczka biała najpiękniej prezentuje się zasadzona wraz z innymi odmianami porzeczki, tworząc wspólnie barwną mieszankę.

Słodka i smaczna porzeczka biała

Porzeczka biała jest największą spośród wszystkich odmian roślin, dorastając do 3 metrów wysokości. Krzew owocowy odznacza się sporej wielkości liśćmi, w wyrazistym, jasnozielonym kolorze. Podobnie jak w przypadku porzeczki czerwonej, porzeczka biała zakwita na przełomie kwietnia i maja, wypuszczając wtedy delikatne, żółte, dzwoneczkowate kwiaty. To z nich, wraz z nadejściem sierpnia, wykluwają się białe, okrągłe owoce. Porzeczka biała posiada zbliżone właściwości do owoców odmiany czerwonej, jednak zdecydowanie bardziej nadaje się do jedzenia na surowo, ponieważ odznacza się słodszym smakiem. Podobnie jak z reszty odmian, wykonuje się z niej pyszne i zdrowe przetwory. Dodatkowo biała porzeczka najlepiej nadaje się do produkcji wina.

  • Cięcie porzeczki

Podobnie jak u pozostałych odmian krzewów, cięcie porzeczki białej jest bardzo istotną czynnością pielęgnacyjną. W przypadku tego wariantu krzewu owocowego, przycinanie należy rozpocząć dopiero w piątym roku po posadzeniu. Porzeczka biała nie owocuje jedynie na młodych pędach, dlatego nie należy usuwać wszystkich starych gałęzi, a pozostawić na roślinie po 4 pędy z każdego roku. Przycinanie warto przeprowadzić przed okresem wegetacji, to jest w marcu lub na początku kwietnia. Wtedy to należy usunąć uszkodzone gałęzie i część starych pędów porzeczki białej, a pozostałe skrócić do 4 pączków. Dzięki temu krzew ozdobny będzie szczodrze owocował.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super zapakowane Super szybko jestem zadowolony rośliny zdrowe pozdrawiam obsługę 5/5
2024-05-17
Sadzonka zdrowa, żywa, bovto nie jest takie oczywiste przy zakupach internetowych
pixel