Ostróżka

( ilość produktów: 2 )

ostróżka odmiany uprawa sadzenie pielęgnacja

Ostróżka to kwiat ogrodowy, który najpowszechniej uprawiany jest w ogrodach stylizowanych na wielskie. Ten przepiękny krzew ozdobny odznacza się niebanalnymi kolorami, które nadają sielankowego charakteru każdemu ogrodowi. Długie i sztywne łodygi ostróżek wieńczone są bujnymi, stożkowymi kwiatostanami, których baśniowy wygląd i barwa przywołuje na myśl romantyczne pejzaże. Ze względu na swoją budowę, ostróżki najlepiej sadzić w grupie. Te krzewy ozdobne idealnie prezentują się też przy murach i bramach, upiększając swoim odrealnionym wyglądem każde miejsce.

Baśniowe ostróżki do ogrodów i wazonów

Ostróżki to przepiękne kwiaty ogrodowe, które znajdują swoje zastosowanie również jako kwiaty cięte, z powodzeniem zdobiąc domowe wazony i przenosząc każde pomieszczenie w krainę czarów. Niższe okazy ostróżki można z sukcesem sadzić w pojemnikach, dzięki czemu stanowić będą idealną dekorację balkonową. Te krzewy ozdobne najpiękniej prezentują się po pierwszym zakwitnięciu, dlatego ostróżki często uważane są za kwiaty jednoroczne, gdyż w kolejnych sezonach ich wygląd nie jest już tak okazały, a kolory kwiatostanów wyraziste. Najpowszechniejszym kolorem ostróżek są wszelkie odcienie niebieskiego. Te kwiaty ogrodowe występują także w różnych barwach bieli i fioletu, od niedawna także czerwieni. Ostróżek nie sposób jest posadzić pojedynczo, ponieważ kto posadzi jedną, będzie chciał wypełnić cały ogród tymi niezwykłymi kwiatami ogrodowymi. Obecność w ogrodzie ostróżek przywołuje na myśl leniwe, sielankowe popołudnia na wsi i szczęśliwe, romantyczne wieczory. Te kwiaty ogrodowe wnoszą do ogrodu naprawdę wiele elementów fantazji i dekoracyjności.

Ostróżki – romantyczne i praktyczne kwiaty ogrodowe

Te baśniowe krzewy ozdobne nie wymagają fachowej ręki. Do pięknego rozrostu ostróżkom wystarcza w większości ciepłe słońce i zimna woda. Jak wszystkie kwiaty ogrodowe, rozkwitną proporcjonalnie piękniej do wysiłku włożonego w ich uprawę i pielęgnację. Niemniej, trud włożony w hodowlę ostróżek daje niewspółmierne efekty, w postaci oszałamiającego piękna i sielankowej stylizacji.

  • Uprawa

Ostróżka pochodzi z rejonów Afryki, dlatego, jak się można domyślić, wymaga dużej dawki słońca. Te piękne krzewy ozdobne kwitną od czerwca do września, prezentując się niezwykle majestatycznie. Ich oszałamiający wygląd podkreśla długa łodyga i bujny kwiatostan. Poza słonecznymi, nagrzanymi miejscami, ostróżka ceni sobie żyzną glebę. Najważniejsze jest, aby ziemia, na której chcemy zasadzić ten kwiat ogrodowy, nie była zbyt piaszczysta. Ostróżka potrzebuje podłoża, które na pełnym słońcu jest w stanie utrzymać wilgoć. Jeżeli nie mamy możliwości zasadzić ostróżki na żyznej glebie, należy zakupić nawóz. To wystarczy ostróżce do pełnego, pięknego rozkwitu i prawidłowego rozrostu. Trzeba także pamiętać o regularnym nawadnianiu ostróżek. Ponieważ te kwiaty ogrodowe preferują dobrze nasłonecznione miejsca, ziemia wokół nich szybko wysycha. Aby ostróżka nie podeschła, warto wyściółkować podłoże wokół niej, co powstrzyma nadmierne wysychanie i parowanie wody. Ostróżki lubią mieć dużo miejsca, dlatego sadząc je trzeba zachować odległości między kwiatami ogrodowymi, by słońce mogło dotrzeć do każdego pojedynczego kwiatu i pobudzać do rozwoju.

  • Pielęgnacja

Ostróżki posiadają długie łodygi, które są puste w środku, przez co kwiaty są delikatne i łamliwe. Dlatego, szczególnie wysokie odmiany tych krzewów ozdobnych, należy palikować, by nie uległy połamaniu pod wpływem wiatru i ciężaru bujnych kwiatostanów. Ze względu na swoje wyraziste kolory, ostróżki najdostojniej prezentują się w grupach bądź na tle innych, sugestywnie barwnych kwiatów ogrodowych.

 

pixel