Śnieguliczka

( ilość produktów: 3 )

śnieguliczka drzewa liściaste i krzewy

Śnieguliczka biała jest wartym uwagi krzewem liściastym, który stanowi ozdobę ogrodu przez cały rok. Każdy jej element zasługuje na uwagę, ponieważ odznacza się indywidualnymi walorami estetycznymi. Śnieguliczka biała była niegdyś uwielbiana szczególnie przez dzieci, które, choć nieświadome nazwy rośliny, bardzo często bawiły się jej owocami. Białe, niepozorne kulki pod wpływem nacisku pękają, imitując odgłos z kapiszonu – dlatego stanowiły idealną rozrywkę dla bawiących się w wojnę dzieci. Krzew liściasty posiada też walory ozdobne, na które składają się oryginalnej barwy liście, drobniutkie kwiaty i białe, okrągłe owoce.

Śnieguliczka biała o strzelających owocach

Śnieguliczka biała przybyła do Europy z Ameryki Północnej, z której pochodzi. Z uwagi na swoje walory dekoracyjne, tolerancję na warunki środowiskowe i niewielkie wymagania, szybko zyskała uznanie w oczach ludzi, którzy chętnie zasadzali ją w swych ogrodach. Warto jednak pamiętać, że owoce krzewu liściastego, choć urocze, to jednak po spożyciu są dla ludzi trujące, a w dużej ilości mogą poważnie zaszkodzić. Śnieguliczka biała jest niewysokim krzewem, który osiąga 1,5 metra wysokości. Jej pędy są cienkie, wzniesione i rozgałęzione, dlatego też krzew liściasty jest idealny do formowania z niego żywopłotów. Porastają je w dużej ilości liście, o eliptycznym kształcie, gładkiej powierzchni i ostrych zakończeniach. Wyróżnia je kolor, który jest intensywnie zielononiebieski, przez co nadaje roślinie niesamowitej estetyki. Śnieguliczka biała zakwita w czerwcu, a kwiaty ozdabiają roślinę aż do września. Są drobniutkie i niepozorne, jednak bardzo piękne. Posiadają białoróżową barwę, dzwoneczkowaty kształt i zbierają się w gęste nibykłosy. Po przekwitnięciu, ich miejsce zajmują owoce, którym krzew liściasty zawdzięcza swoją nazwę. Są to niewielkie, okrągłe jagody, najczęściej występujące w białym kolorze, rzadziej zaś w różowym. Utrzymują się na roślinie aż do przyszłej wiosny, o ile nie zostaną zjedzone przez ptaki. Śnieguliczka biała jest ciekawym akcentem w ogrodzie, który zdobi przez cały rok. Owoce krzewu liściastego, choć białe, to zimą pięknie komponują się z uśpioną przyrodą.

Delikatna uroda śnieguliczki białej

Śnieguliczka biała to idealny krzew do każdego ogrodu. Jest niezwykle prosta w pielęgnacji, a jednocześnie dobrze komponuje się z innymi roślinami. Bardzo dobrze sprawdza się w roli żywopłotów i obwódek, gdyż jej rozłożysty pokrój świetnie izoluje od otoczenia. Krzew liściasty można zasadzać też na rabatach, jednak należy go wtedy kontrolować, gdyż ma tendencje do tworzenia rozłogów, czym może uszkodzić rośliny rosnące w jego pobliżu.

  • Uprawa i pielęgnacja

Śnieguliczka biała jest niemal niewymagającym krzewem, który dobrze urośnie zarówno w słońcu jak i cieniu, choć warto wiedzieć, że im mniej słońca otrzyma, tym mniej owoców wykształci. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych i umiarkowanie wilgotnych, ale tak naprawdę poradzi sobie na każdym podłożu. Krzew liściasty bardzo dobrze znosi niskie temperatury i zanieczyszczenia powietrza, dlatego z powodzeniem może być sadzony w miastach. Śnieguliczka biała dobrze reaguje na przycinanie, które należy wykonywać, chcąc utrzymać ładny pokrój rośliny. Cięcie uzależnione jest od roli, w jakiej krzew liściasty został posadzony. Utworzone z niego żywopłoty należy przycinać w marcu, silnie skracając wszystkie pędy owocujące w poprzednim roku i przycinając do około 20 cm wysokości pędy młode. Śnieguliczce białej posadzonej pojedynczo lub z innymi roślinami, powinno się usuwać niepożądane odrosty i chore lub uszkodzone pędy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 226 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Polecam
2024-06-19
Dobrej jakości sadzonki, wszystkie się przyjęły.
pixel