Dodaj produkty podając kody
Nachyłek
( ilość produktów: 3 )Nachyłki to piękne kwiaty lata. Nie powinno ich zabraknąć na żadnej rabacie kwiatowej, gdyż wnoszą niepowtarzalny urok do każdego ogrodu. Nachyłki są ulotnymi kwiatami, ponieważ żyją bardzo krótko. Nie jest to jednak wielka wada tych kwiatów ogrodowych, ponieważ dają obfity samosiew. Istnieje wiele odmian tych ciekawych bylin, dzięki czemu możemy skomponować z nich istną rewię barw w swym ogrodzie – od złocistych żółci po krwawe purpury. Nachyłki równie urokliwie prezentują się również na skalniakach, które niepodważalnie urozmaicają.
Radosny ogród pełen nachyłków
Nachyłki to krótkowieczne, niewielkie byliny, pochodzące z rodziny astrowatych. Naturalnie występują w Ameryce Północnej, a gatunek ten obejmuje wiele odmian. Swoją dekoracyjność zawdzięczają drobnym kwiatom. Kwiatostany nachyłków tworzą niewielkie koszyczki kwiatowe, które, w zależności od odmiany, mają wielorakie kolory – złotożółte, pomarańczowe, różowe, a nawet purpurowe. Dzięki takiej różnorodności bylin, możemy zamienić swoją rabatę bądź kwietnik w istną paletę barw. Jednakowo ciekawie i wdzięcznie nachyłki wyglądają na skalniakach – dodają im delikatności. Dodatkowo byliny te można uprawiać w pojemnikach, które cudownie ozdabiają balkony. Wyższe odmiany nachyłków sprawdzają się również w roli ozdoby wazonów, jako kwiaty cięte. Byliny te kwitną od lipca do września, wypuszczając u szczytu swych cienkich łodyg kwiatostany, zbudowane z drobnych kwiatów. Dodatkową zaletą nachyłków jest ich subtelna, nienachlana woń, która wabi niezliczoną ilość pszczół.
Subtelne piękno nachyłków
Nachyłki, jak większość bylin, nie są kłopotliwe w pielęgnacji i uprawie. Kwiaty ogrodowe są niewybredne w stosunku do stanowiska i nie potrzebują szczególnej troski. Z tego też względu nachyłki są tak popularną dekoracją ogrodów.
-
Uprawa i pielęgnacja
Nachyłki preferują dobrze nasłonecznione stanowiska, na których kwitną obficiej. Byliny te nie są wymagające względem gleby, jednak najbardziej odpowiednią dla nich będzie próchnicza i przepuszczalna. Nachyłki nie przepadają za zbytnią wilgotnością podłoża, dlatego nie można ich podlewać zbyt często. Byliny można okazjonalnie nawozić, ponieważ zbytnia intensyfikacja tej czynności może osłabić ich kwitnięcie. Nachyłki należy ściąć późną jesienią, przy czym usunąć trzeba ich całą nadziemną część. Jeżeli chcemy posadzić bylinę w pojemniku, powinno się w tym celu przygotować donicę, w której trzeba umieścić przepuszczalną ziemię, o odczynie 6 pH, która dodatkowo zawierać będzie torf i włókninę.