Bez koralowy

( ilość produktów: 1 )

bez koralowy drzewa liściaste i krzewy

Bez koralowy to odmiana bzu, zawdzięczająca swą sugestywną nazwę dorodnym owocom, które nadają walorów dekoracyjnych roślinie, oblewając się koralowymi rumieńcami. Pięknie komponują się one z intensywnie zielonymi liśćmi drzew liściastych i nieśmiałą, białą barwą kwiatowych baldachogron. Bez koralowy to bardzo ceniona odmiana bzów i zarazem jedna z najbardziej ozdobnych. Niemal na każdą porę roku drzewo liściaste proponuje nam inną odsłonę piękna, uzupełniając swój wizerunek zmiennymi kolorami liście.

Czerwone korale bzu koralowego

Bez koralowy to krzew liściasty, który pochodzi z terenów Ameryki Północnej. Jest on średniowysoką rośliną, której rozmiary nie przekraczają 3 metrów. Gałązki bzów koralowych są jasnobrązowe, a kora okrywająca pień jawi się w ciemnobrązowej barwie. Liście drzew liściastych posiadają eliptyczny kształt, a ich brzegi są ząbkowane. Ich długość jest różna – od 3 do 8 cm. Rosną naprzemianlegle po 5 bądź 7 listków. Wyróżniają się ciemnozielonym kolorem, który pięknie kontrastuje z niewinnymi, białymi kwiatami bzu koralowego. Zarówno liście drzew liściastych i krzewów ozdobnych jak i kwiaty, rozwijają się równocześnie. Bzy koralowe kwitną w kwietniu oraz maju, dzięki czemu ich kwiaty są częstym prezentem wręczanym przez dzieci swoim matkom, z okazji ich święta. Odznaczają się one nie tylko niewinną prezentacją, ale także cudownym powonieniem. Kwiaty drzew liściastych są drobne, zebrane na końcach gałązek w gęste baldachogrona. Owoce bzów koralowych są kuliste i niewielkie. Dojrzewają na przełomie czerwca i lipca, zachwycając swym intensywnym, czerwonym kolorem. Owoce te, choć zachęcające oraz apetyczne, są jednak dla ludzi silnie trujące. Ich spożycie może być przyczyną żołądkowych nieprzyjemności. Z kolei kwiaty bzu koralowego są bardzo zdrowe, a ich właściwości są zbieżne z zaletami bzu czarnego. Przygotowuje się z nich różnego rodzaju napary i płukanki, które są skuteczne w walce z przeziębieniami i zapaleniami gardła. Owoce bzów koralowych, właściwie przetworzone, również wykazują cenne właściwości. Używa się ich do wytwarzania syropów, naparów, a nawet soków i konfitur. Poza spożywczymi i leczniczymi zastosowaniami, bez koralowy jest przede wszystkim uprawiany jako roślina ozdobna. Idealnie nadaje się do dekorowania przydomowych ogrodów i zieleni miejskiej. Drzewa liściaste są niewymagające i przyjemne w uprawie, dlatego tak często zdobią równego rodzaju przestrzenie.

Nienachalna uroda bzów koralowych

Bzy koralowe to wdzięczne i niewymagające rośliny ozdobne. Drzewa i krzewy liściaste wdzięcznie rosną na różnego rodzaju stanowiskach, a ich kwiaty uatrakcyjniają każdą przestrzeń, w której się znajdują.

  • Uprawa i pielęgnacja

Bez koralowy jest niezwykle prostą w uprawie rośliną ozdobną, która urośnie w każdych warunkach, jakie się jej zaproponuje. Bardzo dobrze rośnie na stanowiskach ciepłych i słonecznych, jednak w półcieniu poradzi sobie jednakowo dobrze. Drzewa liściaste są wyjątkowo niewybredne względem podłoża, najistotniejsze jest, aby było przepuszczalne. Bez koralowy najlepiej sadzić wiosną lub jesienią. Podlewanie krzewów ozdobnych uzależnione jest od ich stanowiska. Im cieplejsze i bardziej nasłonecznione, tym większej wilgotności potrzebuje roślina. Bzy koralowe można nawozić jedynie w okresie wegetacyjnym. Stałe wspomaganie roślin nie jest jednak wskazane, gdyż tracą one wtedy swą naturalną wytrzymałość. Drzewa i krzewy liściaste są w pełni mrozoodporne i nie wymagają przycinania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamowi.enie dotarło dosyć szybko,sadzonki trochę małe,może urosną,polecam
2024-04-17
Przepiękne i duża ilość w jednej doniczce. Polecam z całego serca.
pixel