Zawciąg

( ilość produktów: 3 )

zawciąg byliny i pnącza

Zawciąg nadmorski jest niezwykle atrakcyjną byliną, której walory dekoracyjno-powonieniowe są doceniane przez wielu właścicieli ogrodów. Do jej posadzenia zachęca nie tylko piękny i okazały wygląd, ale również dziecinnie prosta uprawa. Zawciąg nadmorski perfekcyjnie ozdabia skalniaki i obrzeża kwietników, a jego drobne kwiatki, zebrane w gęste kwiatostany, zwracają uwagę i przykuwają wzrok. Bylina jest też chętnie wykorzystywana do ozdoby domów jako kwiat cięty, który nie tylko zjawiskowo wygląda, ale również przyjemnie pachnie.

Pełne współczucia zawciągi nadmorskie

Zawciąg nadmorski pochodzi z Ameryki Północnej i należy do rodziny ołownicowatych. Obecnie bylina jest wykorzystywana głównie do celów dekoracyjnych, ale posiada też właściwości lecznicze, stosowane w medycynie naturalnej. Zawciąg pospolity pomaga zwalczać otyłość i zapalenia, wykazuje również cechy odkażające. Bylina posiada też swoje symboliczne znaczenie, ponieważ personifikowana była ze współczuciem. Zawciąg był kojarzony z empatią, dlatego stosowano go w uroczystościach pogrzebowych. Zawciąg nadmorski jest zimozieloną byliną, która urasta do 20 cm wysokości. Na jej dekoracyjność nie składają się jedynie główkowate kwiatostany, barwiące się odcieniami różu, ale także trawiaste, wąskie liście, z których wyrasta roślina. Zawciąg nadmorski zakwita w maju, prezentując piękno swych bujnych kwiatostanów aż do września. Przypominające trawę liście byliny dodają uroku całej roślinie, a sadzone wzdłuż rabat podkreślają piękno ogrodu. Często stosuje się zawciągi nadmorskie do uatrakcyjnienia skalniaków i obrzeży oczek wodnych. Bylina jest dość popularną dekoracją ogrodów, nie tylko ze względu na swoje subtelne piękno, ale także łatwość uprawy.

Zawciąg nadmorski – piękno i prostota

Zaciąg nadmorski jest niewymagającą i prostą w uprawie rośliną, która ponadto kwitnie bardzo obficie. Bylina dodatkowo zachęca do obsadzania nią ogrodów, ze względu na prostotę swego piękna, które jest ujmujące.

  • Uprawa i pielęgnacja

Zawciąg nadmorski jest ciepłolubną rośliną, dlatego zaleca się zasadzenie go na słonecznym stanowisku, które będzie osłonięte od wiatru. Dobrze służy mu wilgotne powietrze – stąd też jego nazwa. Najbardziej odpowiednią glebą dla byliny jest przepuszczalna i piaszczysta, z umiarkowaną zawartością składników pokarmowych. Regularnego, ale umiarkowanego podlewania wymagają jedynie młode sadzonki zawciąga nadmorskiego, starsze dobrze znoszą suszę. Bylinę najlepiej sadzić na wiosnę, przy czym na jeden metr kwadratowy przypada 10 – 11 roślin. Dodatkowym atutem zaciąga nadmorskiego jest jego niemal całościowa mrozoodporność. Jedynie w przypadku bardziej srogich zim należy bylinę osłonić. Warto też co jakiś czas obejrzeć roślinę i usunąć jej obumarłe lub uszkodzone części. Zaciąg nadmorski jest rośliną, która szybko i gęsto się rozrasta, z tego też powodu można ją po kilku latach przesadzić.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamowi.enie dotarło dosyć szybko,sadzonki trochę małe,może urosną,polecam
2024-04-17
Przepiękne i duża ilość w jednej doniczce. Polecam z całego serca.
pixel