Suchodrzew

( ilość produktów: 3 )

Suchodrzew wymagania pielęgnacja uprawa

Suchodrzew chiński to nisko rosnący, zimozielony krzew, który stanowi doskonałą okrywę gruntową lub niski żywopłot. Małe, pachnące, kremowobiałe kwiaty w kształcie lejka pojawiają się wiosną, a ładne, fioletowo-niebieskie przezroczyste jagody zimą i są atrakcyjne dla ptaków. Gałęzie, które dotykają ziemi, wzrastają i roślina powoli rozprzestrzenia się w miarę upływu czasu.

Suchodrzew chiński - charakterystyka

To gęsty, rozprzestrzeniający się krzew, który jest zwykle uprawiany jako wysoka rosnąca do 2-3 metrów wysokości, ale rozprzestrzeniająca się na szerokość 5-8 lub więcej na poziomych gałęziach, które zakorzeniają się w węzłach, zdających się dotkykać ziemi. Pochodzi ze zboczy i otwartych lasów w środkowych i południowo-wschodnich Chinach. Małe pachnące żółtawo-białe kwiaty pojawiają się wiosną (maj). Kwiaty ustępują małym półprzezroczystym fioletowym jagodom (szerokość 1/4"), które dojrzewają jesienią.

Suchodrzew chiński - Odmiany

Typowe odmiany gatunku obejmują wiciokrzew (liście przypominają ligustr) lub wiciokrzew liściowy (liście przypominają bukszpan). „Mech Green” jest bardziej zwartą odmianą, która zwykle rośnie do 1-2 cm wysokości z jasnozielonymi liśćmi.

Suchodrzew chiński - Wymagania, uprawa

Suchodrzew czyli lonicera pileata nadaje się do zacienionych miejsc i większości rodzajów gleby, w tym gleby alkalicznej, ale niezbyt mokrej lub wietrznej a także do ogrodów nadmorskich. Błyszczące, owalne i ciemnozielone liście mogą zmienić kolor na brązowy w zimie. Jest bardzo wytrzymały i bezproblemowy, stanowi dobrą alternatywę rośliny do pudełka.

Łatwo rośnie na humusach, bogato organicznych, średnio wilgotnych, dobrze przepuszczalnych glebach w pełnym słońcu do półcienia. W gorącym letnim klimacie rośliny zwykle osiągają najlepsze wyniki w częściowym cieniu do pełnego cienia. Rośliny mają tolerancję na suszę w zacienionych obszarach, ale potrzebują regularnej wilgoci w miejscach nasłonecznionych gdyż liście mogą się poparzyć. Roślina wymaga przycinania każdego roku od pierwszej zimy aż do dojrzałości, a następnie dwa razy w roku, aby zachować swój kształt. Dobra wskazówka - nie zapomnij odżywiać witaminami żywopłotów po posadzeniu. Nie ma poważnych problemów z owadami i chorobami. Mogą wystąpić mączniak prawdziwy i plamistość liści, szczególnie w gorącym i wilgotnym letnim klimacie, takim jak obszar St. Louis. Uważaj na mszyce.

Suchodrzew chiński - Zastosowanie

Najlepiej odnajduje się jako krzewiasta roślina okrywowa lub pod sadzenie w miejscach zacienionych jak ogrody leśne, skarpy czy brzegi. Lonicera pileata jest idealna na niskie żywopłoty i zapewnia gęsty ekran prywatności i osłonę przed wiatrem. Jest rośliną żywopłotową o niskich wymaganiach konserwacyjnych, idealną zarówno do żywopłotu ogrodowego, jak i do krajobrazu. Poleca się uprawę tego samego żywopłotu, aby uzyskać spójny wygląd, lub połączenie z innymi krzewami w celu zabezpieczenia żywopłotu w stylu gobelinu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 220 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Szybka dostawa,solidnie spakowane i zabezpieczone.
2024-06-07
Zamówienie zgodne z opisem. Dostawa bardzo szybka. Zapakowane wzorowo. Obsługa telefoniczna bardzo miła . Jedynie brak oznaczeń na roślinach co to jest. Na 5 tylko jedna miała nazwę. Dlatego odjęłam gwiazdkę.
pixel