Kosaciec Irys

( ilość produktów: 18 )

irys_kosaciec odmiany uprawa sadzenie pielęgnacja

Kosaćce, zwane inaczej irysami, to piękne i ozdobne byliny. Ich kwiaty, w zjawiskowy i bardzo osobliwy sposób, jednoczą w sobie estetykę kompozycji z finezyjnością i bogactwem kolorów. Kosaćce występują w wielu odmianach, z których niektóre objęte są ochroną. Ich wyjątkowy wygląd najpełniej prezentuje się w ogrodzie przy oczkach wodnych, jednakowo dobrze wyglądają w domowych wazonach. Kosaćce ze względu na swoją różnorodną kolorystykę i fantazyjny kształt kwiatów, idealnie uzupełniają każdy ogród bez względu na jego wielkość.

Ogrodowa bogini Irys

Kosaćce, czyli irysy, to dekoracyjne byliny, które znajdują swe miejsce w ogrodzie, upiększając rabaty kwiatowe. Są to również kwiaty cięte, stanowiące piękną ozdobę flakonu. Sprawdzają się także jako upominek dla ukochanej osoby nie tylko ze względu na swój wyjątkowy wygląd, ale także pozytywną symbolikę i związek z religią hellenistyczną. W mitologii greckiej bowiem, Iris była boginią tęczy i posłanką bogów. Stąd też kosaćce są symbolem energii, kreatywności i radości. Te kwiaty ogrodowe cieszą się dużą popularnością w Polsce, ponieważ ich uprawa jest banalna, ponadto są niewymagające i niewybredne. Kosaćce to byliny, które występują w setkach odmian i całej gamie intensywnych barw. Ich kwiaty, najczęściej dwubarwne, posiadają zazwyczaj sześć płatków, a na jednym pędzie rośliny znajduje się kilka pąków. Kosaćce mogą osiągać różne wysokości, które mieszczą się w przedziale od 20 do ponad 100 cm. Poza niezaprzeczalną dekoracyjnością kwiatów, ich liście są równie atrakcyjne i trwałe, stąd też te kwiaty ogrodowe cieszą się tak dużym powodzeniem.

Tęczowa magia kosaćców

Kosaćce, powszechnie znane jako irysy, to byliny, które są wyjątkowo łatwe w uprawie i dostosują się praktycznie do wszystkich oferowanych im warunków ogrodowych. Jak każdy kwiat ma swoje preferencje, jednak ich spełnienie nie jest konieczne.

  • Sadzenie, uprawa i pielęgnacja

Kosaćce (irysy) najbardziej lubią słoneczne, dość ciepłe stanowiska, na których kwitną najbujniej, choć krócej. W cieniu również sobie poradzą, dodatkowo będą dłużej cieszyły oko swoją świetnością. Najlepiej przyjmują się na żyznej glebie, która jest umiarkowanie wilgotna. Podlewamy je niezbyt obficie. Kosaćce preferują lekko kwaśny odczyn podłoża, ale na każdym innym jednakowo dobrze się rozwiną. Byliny te mają bardzo płytki system korzeniowy, dlatego należy bardzo ostrożnie usuwać chwasty wokół nich. Nawożenie kosaćców nie jest konieczne, jednak można to zrobić w przypadku słabego rozwoju rośliny. Te kwiaty ogrodowe szybko rosną, dodatkowo bardzo długo się utrzymują.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 203 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Polecam
2024-06-04
Usługa ok
pixel