Jałowiec nadbrzeżny

( ilość produktów: 2 )

Jałowiec nadbrzeżny odmiany zastosowanie

Jałowce są atrakcyjnymi wiecznie zielonymi ozdobami, które wytwarzają jagody i są popularne zarówno wśród ludzi, jak i dzikiej przyrody.
Jeśli potrzebujesz łatwej w pielęgnacji rośliny Jałowiec nadbrzeżny może być właśnie tym, czego szukasz.

Jałowiec nadbrzeżny - Charakterystyka 

Ten gęsty krzew pozostaje nisko nad ziemią, ale rozkłada się na szerokość nawet dwóch metrów. Niskie koszty utrzymania sprawiają, że jest to popularny wybór na obszarach, które nie są łatwe do koszenia.

Jałowiec nadbrzeżny - Odmiany

Pochodzi z przybrzeżnych regionów Japonii, a także rosyjskiej wyspy Sachalin, trafnie nazywa się je jałowcem przybrzeżnym. Jest dostępny w wielu odmianach.
Powszechna nazwa tego krzewu to jałowiec lądowy lub jałowiec japoński brzegowy. Wśród jałowców nadbrzeżnych można wyróżnić kilka podstawowych odmian takich jak Blue Pacific, Irozam, Silver Mist, Golden Pacific, Sunsplash, Emerald Sea.

Jałowiec nadbrzeżny - Sadzenie, wymagania 

Jałowce przybrzeżne rzadko dorastają na wysokość ponad 50 cm, ale osiągają szerokość od metra do dwóch w zależności od odmiany.
Preferowaną ekspozycją dla jałowców nadbrzeżnych jest pełne słońce, ale będą one tolerować również półcień. Są odporne na zanieczyszczenie powietrza, aerozol solny, a także na susze. Tolerancyjny dla słabych gleb, zwłaszcza piaszczystych, ale nie toleruje nadmiernej wilgotności gleby. Wytrzymuje zarówno ekstremalne zimno, jak i ciepło.
Liście jałowca nadbrzeżnego składają się z wiecznie zielonych igieł, ułożonych w trzyosobowe skupiska. Igły mają ostre końcówki, ale są miękkie w dotyku. Pachnące igły mają kolor od szaro-zielonego do niebiesko-zielonego. Początkowo zielony kolor, a w miarę dojrzewania smukłe łodygi stają się czerwonawo-brązowe.
Roślina nie kwitnie, lecz wytwarza małe okrągłe szyszki nasienne. Początkowo stożki te mają kolor zielony do ciemnoniebieskiego, ostatecznie stają się niebiesko-czarne. Małe kwiaty zmieniają się w niebieskie owoce, które ładnie kontrastują z liśćmi. Rośliny są płci męskiej lub żeńskiej, a pyłek przenosi wiatr.

Jałowiec nadbrzeżny - Pielęgnacja

Odporny na krzewy, odporny na różnorodne warunki, preferuje suchą piaszczystą glebę. Należy unikać wilgotnych gleb lub ciężkiej gleby gliniastej. Użyj kory lub ściółki, aby powstrzymać wzrost chwastów i zatrzymać wilgoć.
Nie wymagają szczególnej pielęgnacji lub wymagają jej niewiele, ale przy pierwszym posadzeniu skorzystaj ze zrównoważonego nawozu. Przycinaj brzegi raz w roku.
Jałowce brzegowe nie są tak podatne na uszkodzenia zimą jak inne jałowce. Nie mają żadnych poważnych owadów ani chorób, ale mogą cierpieć na zarazę podczas wyjątkowo mokrych warunków na wiosnę lub przy nadmiernym podlewaniu.

Jałowiec nadbrzeżny - Zastosowanie

Jałowce brzegowe stanowią znakomite pokrycie terenu ze względu na ich niewielki rozsiew i niewielką potrzebę pielęgnacji. Są również dobrą opcją na zboczach, które wymagają nasadzeń, aby kontrolować erozję.
Tolerancja na złe warunki czyni je przydatnymi na nasypach autostrad, terenach rekreacyjnych i lokalizacjach handlowych. Przydają się przy fundamentach, w ogrodach skalnych, nad murami oporowymi i do masowych nasadzeń. Zastosowanie różnych kolorów odmian może stworzyć atrakcyjny i interesujący krajobraz. Bardzo łatwa w uprawie i dobrze wyglądająca przez cały rok.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 98 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
szybka realizacja zamówienia, bardzo solidnie i bezpiecznie zapakowane duże i ładne sadzonki, trochę mała latria kłosowa, ale może sobie poradzi, bardzo polecam sklep
2024-04-15
Zamawiane trawy mam nadzieję,że się przyjmą.Słabo,że na opakowaniach brakuje opisu, więc trzeba się domyślać,która to która.Bardzo dobrze zapakowane.
pixel