Pęcherznica

( ilość produktów: 14 )

pęcherznica odmiany liście uprawa pielęgnacja cena

Pęcherznica jest zjawiskowym krzewem ozdobnym, który posiada niezliczoną ilość walorów dekoracyjnych. Kwiaty rośliny ogrodowej występują w lekkich odcieniach bieli i różu. Barwy te cudownie komponują się z kontrastowymi, wyrazistymi liśćmi i oryginalnymi owocami, którym to krzew ozdobny zawdzięcza swoją nazwę. Pęcherznica wnosi niesamowity i niepowtarzalny urok do każdego ogrodu. Jest też całoroczną dekoracją, której delikatny urok doskonale harmonizuje z każdą porą roku.

Delikatne, Kwiatowe kule pęcherznicy

Pęcherznica pochodzi z terenów Azji oraz Ameryki Południowej i tylko tam występuje w stanie naturalnym. Krzew ozdobny wyróżnia się dużą dekoracyjnością, gdzie atrakcyjne są nie tylko kwiaty, ale również liście i pojawiające się po nich owoce. W początkowym okresie rozwoju pęcherznicy jej pędy wyglądają niezwykle ciekawie. Pokryte są one bowiem miękką skórką, w zielonym bądź czerwonym kolorze. Choć prezentują się niecodziennie i zajmująco, to niestety z czasem drewnieją, pokrywając się przy tym brązowo-szarą korowiną. Za najbardziej zdobniczy element pęcherznicy uznaje się liście. Są one bardzo duże, czym zwracają uwagę, choć niestety sezonowe.

Ich wyróżniającą cechą jest wyraźnie zaznaczone unerwienie i ząbkowane brzegi. Kolor liści pęcherznicy doskonale współgra z jej kwiatami, ponieważ występuje najczęściej w kolorze czerwonym, niekiedy intensywnie zielonym i żółtym. Kwiaty krzewu ozdobnego kwitną od maja do lipca. Są bardzo drobne i zbierają się w niewielkie, choć bujne kwiatostany. Ich barwa, choć bardzo subtelna, doskonale komponuje się na tle wyrazistych liści. Z niedużych, różowych bądź kremowych kwiatów, wyrastają pręciki, co dodaje pęcherznicy dodatkowego uroku. Po przekwitnięciu kwiaty przeistaczają się w egzotyczne, czerwone, pęcherzykowe owoce, którym to pęcherznica zawdzięcza swoją nazwę. Jest to roślina liściasta o wzniesionym pokroju, dorastająca do 3 metrów wysokości. Pęcherznica, dzięki swojej rozłożystości i dość szybkiemu wzrostowi, idealnie nadaje się na żywopłoty. Świetnie komponuje się też na tle innych krzewów ozdobnych.

Krzew ozdobny na każdą porę roku

Pęcherznica spełnia oczekiwania wszystkich ogrodników rozmiłowanych w krzewach ozdobnych. Są to bowiem nie tylko piękne rośliny liściaste, ale także ich pielęgnacja nie należy do skomplikowanych.

  • Uprawa, pielęgnacja i przycinanie

Pęcherznica, ze względu na swoje znikome wymagania jest krzewem liściastym, który bardzo często ozdabia przestrzeń miejską. Jak większość roślin preferuje słoneczne stanowisko, jednak poradzi sobie również w półcieniu. Roślina liściasta najlepiej rośnie na glebie żyznej i umiarkowanie wilgotnej, mimo to poradzi sobie na każdym podłożu i dobrze znosi susze. Jest również mrozoodporna, także nie wymaga osłonięcia na zimę. Pęcherznica w zasadzie nie potrzebuje cięcia. Rosnąc swobodnie, przyjmuje bardzo ładny pokrój. Niemniej, jeżeli chcemy nadać jej określony kształt, cięcie należy wykonywać latem, gdyż redukcja przed kwitnieniem może pozbawić je atrakcyjnych liści.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 196 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Wszystko zgodnie z opisem.
2024-05-31
Wszystko ok, przesyłka dobrze przygotowana, rośliny zgodne z opisem
pixel