Driakiew

( ilość produktów: 1 )

Drakiew uprawa sadzenie pielęgnacja

Driakiew należy do rodziny roślin szczeciowatych. Rośliny te naturalnie pochodzą z obszarów śródziemnomorskich, ale można je także spotkać w Azji Zachodniej oraz na Kaukazie, a także w Afryce.

Driakiew – charakterystyka, uprawa

Driakiew ( Scabiosa ) najbardziej uwielbia dobrze nasłonecznione miejsca, a oprócz tego może być sadzona na skalistych podłożach. Optymalne warunki rozwoju są w glebie o odczynniku PH lekko zasadowym oraz obojętnym. W zależności od gatunku, kwiaty driakwi mogą posiadać barwę wpadającą w odcienie fioletu, różu, bieli, niebieskiego, żółci, a także czerwieni. Kwiatostany rośliny swoim wyglądem przypominają kopułę, a jej liście charakteryzują się ząbkowatymi brzegami. Maksymalna wysokość driakwi wynosi około 100 centymetrów, a okres kwitnienia przypada na początek lata, aż do końca jesieni. Dawniej wierzono, że jest niezwykle pomocna w walce z chorobami skóry.

Driakiew – odmiany, wymagania, sadzenie i pielęgnacja.

Drakiew kaukaska ( Scabiosa caucasica ) występuje w Turcji, na Kaukazie oraz w Iranie, jako w naturalnym środowisku. Należy do najpopularniejszej odmiany uprawianej w Polsce. Jest wieloletnią rośliną, która posiada kwiatostany o odcieniach białego, niebieskiego lub fioletowego, a także mają średnicę 10 centymetrów. Driakiew charakteryzują łodygi, które są lekko rozgałęzione oraz rośnie na wysokość około 40-80 cm. Najczęściej okres kwitnienia driakwi kaukaskiej przypada na lipiec – wrzesień. Lubi słońce, dlatego najlepszym stanowiskiem będzie dobrze nasłonecznione oraz lekko wapienną glebę, wymagając wiosennego nawożenia. Należy do roślin mrozoodpornych.

Driakiew purpurowa inaczej nazywana jest także wdówką oraz należy do roślin jednorocznych lub dwuletnich, o krzaczastym pokroju. Roślina osiąga maksymalną wysokość do około 90 cm, posiadając kwiatostany w odcieniach bieli, różu, żółci, niebieskiego lub bordowego. Okres kwitnienia przypada na lipiec-wrzesień, a najlepszymi glebami pod uprawę są wapienne oraz piaszczysto-gliniaste, a stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione. Nie jest skomplikowana w sadzeniu oraz pielęgnacji. Idealnie nadaje się jako dekoracja ogrodów i parków.

Driakiew gołębia jest rośliną dwuletnią lub wieloletnią. Dorosła roślina osiąga wysokość tylko 25 cm. Kuliste kwiatostany driakwi posiadają barwę niebiesko-fioletową oraz można ją sadzić w stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych. Jest odporna na dużą wilgotność. Kwitnie od lipca do października, a najlepiej rozwija się w glebie przepuszczalnej, o odczynie PH obojętnym lub lekko zasadowym.

Driakiew japońska osiąga wysokość około 30 cm, charakteryzuje się sztywnymi oraz cienkimi łodygami. Okres kwitnienia przypada od czerwca, aż do października, a gleba powinna być lekko wilgotna oraz wapienna. Pierzaste liście driakwi japońskiej tworzą przy ziemi piękną rozetę. Źle znosi mrozy i zimę, dlatego na okres zimowy należy ją okryć i zabezpieczyć. Używana jest zarówno jako kwiat cięty, jak i dekoracja rabat, a także ogrodów.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Zamowi.enie dotarło dosyć szybko,sadzonki trochę małe,może urosną,polecam
2024-04-17
Przepiękne i duża ilość w jednej doniczce. Polecam z całego serca.
pixel