Choina

( ilość produktów: 1 )

choina zastosowanie sadzenie pielęgnacja wymagania

Drzewa, rośliny, krzewy, kwiaty to ekosystem, Eco naturalne środowisko, które wymaga sadzenia, uprawiania i pielęgnacji rośli owoców i warzyw. Jego badania są bardzo potrzebne, by zmieniać środowisko z roku a rok, na lepsze. „Kiedy szwedzki biolog Karol Linneusz podał nowy system klasyfikacji roślin i zwierząt na gatunki, rodzaje, rodziny, rzędy, gromady i królestwa, zorientował się, że na podstawie stworzonych przez siebie kryteriów można zaliczyć człowieka (…).”

Jak wygląda uprawa choiny?

Choina to drzewko, które ma rozmiary max. 80 m i więcej. Jak sama nazwa wskazuje, drzewko to ma kształt, wygląd choinki oraz pokrywa się szyszkami. Jednak różni się igłami od zwykłej choinki. Igły są zielone (oliwkowy odcień zieleni) wyrasta z gałązki o brązowym kolorze. Ich wygląd to małe, cienkie i wąskie, rosnące prawie indywidualnie, choć pokrywają w owalny sposób gałązkę. Igły nie pokrywają gęsto gałązki, ale sporadycznie i odchodzą w bok, na końcu każdej gałązki wisi szyszka. Szyszka ma kolor brązowy, pokryta jest łuskami, które mają okrągłe, duże kształty. Drzewko ma piękną, bogatą szatę, która pokrywa się od samego czubka do dołu. I jest ona bogato obsadzona szyszkami. Wydziela wspaniały leśny zapach, który polecany jest dla osób poważnych. Charakterystyczny wygląd drzewka można rozpoznać poprzez zwisające i bujne gałęzie oraz pędy. Choina należy do gatunków drzew sosnowatych.

Miejsca, wymagania uprawy i pielęgnacji choiny

Warunki naturalne, w jakich rosą tego rodzaju drzewka, jak choina to obszary wilgotne, średnie. Stanowiska powinny być zazwyczaj nasłonecznione, czyste, nie mają być to tereny suche, zniszczone przez człowieka. Przetwarzają powietrze oraz zatrzymują wodę w glebie, która może się na nich zatrzymać. Kolejna rzecz, drzewo to występuje w Ameryce Południowej, na wyspach jońskich oraz w Chinach. Kwiaty są malutkie, w kształcie drobnych szyszek, występują w kolorach zielonych oraz czerwonych. Miejsca dla choiny to parki, lasy górskie, niziny oraz miejsca skaliste.

Odmiany, zastosowanie choiny

Odmiany, jakie występują, to między innymi:
tsuga canadensis,
tsuga caroliniana
tsuga chinensis,
tsuga diversifila,
tsuga demera,
tsuga forrestii,
tsuga mertusa.
Drzewo wykorzystywane w przetwórstwie, produkuje się z niego papier, podkłady oraz rośnie, jako ozdoba. Drzewo to można spokojnie wykorzystać do kąpieli, do tworzenia zapachu dla kosmetyków oraz produktów chemicznych. Warunki, w jakich można sadzić choinę to między innymi gleby: głębokie, przepuszczalne, lekko kwaśne, lekko wilgotne.
Choina to drzewo nietypowe, spotykane w warunkach naturalnych, wykorzystywane, jako materiał do produkcji desek. Jego warunki do hodowania to słoneczne, pół cieniste.
Choina to drzewo, którego odmiany są znane w różnych rejonach świata. Występują różne odmiany, wśród nich też odmiany ozdobne. W prosty sposób można je przystrzyc, nadać ciekawego kształtu.

pixel