Ozdoby do ogrodu - pomysły i inspiracje.

2020-08-11
Ozdoby do ogrodu - pomysły i inspiracje.
Zadbany i kolorowy ogród, prezentuje się jeszcze lepiej, gdy zadbamy nawet o mały kawałek przestrzeni. Dobrze dobrane dodatki, nie tylko wizualnie poprawia wygląd ogrodu, ale również wpłyną na komfort, odpoczywających w nim ludzi, dlatego coraz chętniej wybieramy różnego rodzaju ozdoby, które urozmaicą ogród.
Dodatki można zakupić niemal w każdym sklepie ogród niczym, budowlanym a nawet markecie, gdzie występują nieco mniejsze, ale równie piękne ozdoby jak donice, figurki czy lampy solarne, dostępne niemal w każdym kształcie oraz rozmiarze. Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla mniejszych, lub średnich ogrodów, do których wybrać należy nie za duże dodatki, by nie przyćmi znajdujących się w nim roślin.
W przypadku dużych przestrzeni, oferta ozdób ogrodniczkach jest o wiele większa. Do wyboru są doniczki, figurki, fontanny a nawet ogrodowe meble, które doskonale prezentują się na równo przeciętej trawie. Można zakupić je stacjonarnie lub internetowi, a dla osób dysponujących większą ilością czasu, polecamy ich ręczne wykonanie.

Jak wykonać meble ogrodowe z palet?

Choć zbudowanie mebli może wydawać się bardzo trudnym zajęciem, w praktyce czynność ta jest przyjemna i prosta do wykonania, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Wystarczy zaopatrzyć się w euro palety, wkręty oraz wkrętarkę, by zmontować meble z palet. Jeśli brakuje nam pomysłu, jak połączyć ze sobą poszczególne elementy, można zasięgnąć porady w internecie, gdzie znajduje się sporo prostych i tanich projektów mebli ogrodowy.
Wykonując samodzielnie meble nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również wykonamy solidne, trwałe oraz oryginalne meble, które staną się wyjątkowym dodatkiem w ogrodzie.

jak wykonać meble z palet

Inne pomysły na ozdoby do ogrodu - donice

Nie tylko meble można wykonać samodzielnie. Wykorzystując zalecające e domu przedmioty, można wykonać świetne ozdoby DIY, nie podnosząc przy tym sporych kosztów. Świetnym przykładem są ozdoby z zużytych opon samochodowych co można z nich wykonać?
Najpopularniejsza i najprostszą w wykonaniu ozdobą są donice. Wystarczy pokryć oponę farbą, wypełnić ziemią i posadzić rośliny. To świetny pomysł na nie standardowych rozmiarów donice, które posłużą na lata. W podobny sposób można wykonać kwiatowe studnie. W tym celu, należy pomalować opony na wybrany przez siebie kolor, położyć i przymocować do siebie opony, układając je jedna na drugiej oraz wypełnić ziemią, by móc posadzić w nich kwiaty. Wykonanie takiej studni nie wymaga dużego nakładu finansowego oraz nie zajmuje dużo czasu.
Ostatnią propozycją ozdób wykonanych z opon samochodowych są łabędzie. Te piękne ozdoby coraz częściej pojawiają się w przy domowych ogrodach. Dzięki odpowiedniemu nacięciu opony, można uformował kształt łabędzie oraz łatwo pokryć go farbą. Tak wykonany łabędź wygląda świetnie, a dodatek kwiatów sprawi, że prezentował się będzie jeszcze lepiej.
Jeśli nie masz opon lub pomysł ozdób z nich wykonany nie przypadł Ci do gustu, mamy jeszcze inne, ciekawe inspirację. Aby wykonać oryginalne ozdoby, można użyć kamienia.

Ozdoby do ogrodu z kamienia

Kamienie to materiał powszechnie dostępny, w dodatku zdobyć można go spacerując lub w ostateczności zakupić wybrany przez siebie materiał. Ozdoby do ogrodu wykonane samemu z kamienia, są trwale, tanie oraz oryginalne, dzięki czemu ogród nabierze charakteru.
Aby wykonać proste ozdoby, nie potrzebujemy dużego nakładu czasu ani pieniędzy. Doskonałym przykładem są kamienne zwierzęta.
Zwierzęta malowane na kamieniach, to coraz częściej spotykane ozdoby w przy domowych ogrodach. W zależności od rozmiaru oraz kształtu kamienia, można namalować przepiękne zwierzątka, które ozdobią każdy ogród. Aby obrazek był trwały i łatwy w czyszczeniu, po namalowaniu wybranego obrazka, warto polakierować kamień bezbarwnym lakierem, dzięki czemu stanie się on ładniejszy i trwalszy.
Kolejnym, ciekawym pomysłem, na wykorzystanie kamienia w ogrodzie jest wykonanie doniczek. Aby samodzielnie wykonać doniczki z kamienia, potrzebny jest cement oraz kamień. Zaprawę należy przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, by dobrze połączyła że sobą kamienie. Następnie tworzymy wzór, przyklejając do siebie kamienie. Jeśli wykonujemy małą doniczkę, oraz wykorzystujemy drobne kamienie, warto przygotować sobie do tej czynności formę. Może być to wiadro, inna, większą doniczka a nawet miska. Należy odwrócić ja dnem do góry i układać wokół niej kamienie, łącząc je że sobą za pomocą cementu. Tak wykonana donica prezentuje się oryginalnie i jest przede wszystkim trwała
Jeśli posiadasz kamienie o różnej wielkości oraz kształcie, możesz wykonać z nim piękne, płaskie ozdoby, jak kwiaty. Wystarczy na wyplewionym od chwastów miejscu wyrównać ziemię, oraz ułożyć z kamieni dowolny wzór. Aby dekoracja była trwała, warto delikatnie przycisnąć kamień, by ten trochę zapadł się w ziemi. W ten sposób, unikniemy przemieszczania się kamieni.

ozdoby do ogrodu z kamienia pomysły inspiracje

Dzięki wielu ciekawym pomysłom oraz dostępności różnego rodzaju materiałów, z łatwością można wykonać piękne oraz oryginalne ozdoby do przy domowego ogrodu. W zależności od wielkości zagospodarowanej przestrzeni, można wykonać drobne ozdoby, typu donice i figurki, lub duże zestawy mebli ogrodowych, które okażą się praktyczna dekoracja.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 229 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Szybka realizacja,rośliny zgodne z zamówieniem w bardzo dobrym stanie. Będę jeszcze korzystać z usług firmy.
2024-06-21
Bardzo dobra jakość dostarczonego towaru
pixel