Jak wybać meble ogrodowe? Przydatne wskazówki i zasady pielęgnacji.

2020-12-16
Jak wybać meble ogrodowe? Przydatne wskazówki i zasady pielęgnacji.

Sezon letni ma się rozpocząć tuż, tuż. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zrobić aranżację wiejskiej rezydencji. Porozmawiajmy o zaletach i wadach mebli ogrodowych wykonanych z różnych materiałów. 

Wygodnie może być nie tylko w domu. Działka to miejsce, gdzie wypoczywają całe rodziny. Meble ogrodowe są wygodnym wyposażeniem śniadań na werandzie i herbatek w ogrodzie w ciepłe letnie wieczory. Jeśli zależy ci na wyborze mebli ogrodowych, nasz dzisiejszy przewodnik będzie dla ciebie bardzo przydatny.

Meble z tworzyw sztucznych
Są prawdopodobnie najbardziej przystępną i wszechstronną opcją. Prosta i nieskomplikowana konstrukcja pasuje niemal do każdego otoczenia. A wiele opcji wykonania, od klasycznych krzeseł po leżaki plażowe, pozwala zaprojektować strefę rekreacyjną o dowolnej wielkości i przeznaczeniu.
Plusy mebli z plastiku – są one stosunkowo niedrogie. Ponadto mogą być stosowane zarówno latem, jak i zimą. Wytrzymuje zarówno letnie upały, jak i mrozy bez deformacji. Są też niestety minusy – żywotność plastiku jest ograniczona. I to chyba jego jedyna istotna jego wada. Niestety naprawa pęknięć jest także niemożliwa.
Pielęgnacja plastikowych mebli – wystarczy wytrzeć kurz z powierzchni wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Uporczywe plamy, możesz usunąć mieszaniną wody i octu.

Meble drewniane
Wśród drzew i kwiatów najlepiej komponują się drewniane meble. Dzięki różnorodności naturalnych odcieni i metod wykończenia, meble z drewna pasują do każdego stylu.
Zalety – naturalność materiałów. Ponadto, gustownie dobrane drewniane meble idealnie wpasują się w krajobraz. Drewno jest mocnym i trwałym materiałem, który w razie potrzeby można łatwo naprawić.
Wady – główną wadą konstrukcji drewnianych jest wrażliwość na warunki atmosferyczne i łatwopalności. Powłoka lakiernicza chroni przed zmianami temperatury i wilgoci. Jednak w okresie zimowym zaleca się przechowywanie mebli w pomieszczeniach o względnie stałej wilgotności.
Pielęgnacja – niezabezpieczone drewno zaleca się pokrycie olejami. Jeśli chcesz usunąć plamę lub usunąć zadrapanie należy je wyrównać szlifierką i uzupełnić powłokę lakierniczą.

Meble z rattanu

Rattan to naturalny materiał, który powstaje z rozdrobnionych i wysuszonych łodyg palmy rattanowej. Pomimo egzotycznego pochodzenia meble rattanowe są bardzo popularne w Europie.

Plusem rattanu jest jego niesamowita elastyczność i niewielka waga. Ten materiał jak z gumy jest w stanie przybierać najbardziej skomplikowane formy. A w połączeniu z elementami wykonanymi z metalu i szkła wyglądają bardzo elegancko.

Wady – to kruchość i jego wrażliwość na wilgotność i temperaturę. Na zimę meble w żadnym wypadku nie mogą być pozostawione na zewnątrz.

Pielęgnacja jest prosta. Raz w roku, przed sezonem, warto umyć meble roztworem mydła, a następnie spłukać i wysuszyć. Przed użyciem rattan powinien całkowicie wyschnąć, w przeciwnym razie meble mogą się zdeformować lub po prostu popękać.


Meble z kutego żelaza

Nowoczesne meble z kutego żelaza to prawdziwe dzieło sztuki. Skręcone oparcia krzeseł, eleganckie podnóżki, szklane blaty i eleganckie ławki. Takie meble będą ozdobą każdego ogrodu.
Zalety – korzyści z używania kutych mebli ogrodowych są trudne do przecenienia. Takie produkty wytrzymują praktyczne każde obciążenia i niezwykle trudno je uszkodzić.
Minus – główną wadą jest wysoka cena i konieczność zabezpieczenia antykorozyjnego.
Dbanie o meble z kutego żelaza jest bardzo proste. Raz na 2 do 3 lat pokryć metal farbą antykorozyjną.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 108 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Kwiaty dotarły pięknie zabezpieczone . Szybka , solidna dostawa. Polecam
2024-04-18
Super
pixel