Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica

  • Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica to rozłożysty krzew osiągający wysokość ok. 1m. Roślinę zdobią żółte, owalne, jadalne owoce i różowe miododajne kwiaty. Pigwowca można uprawiać na skarpach, w ogrodach skalnych. Nadaje się na nieformowany żywopłot.
Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica
Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica
Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica
Pigwowiec japoński Chaenomeles japonica
Kliknij, aby powiększyć
15,19 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

PIGWOWIEC JAPOŃSKI

Chaenomeles japonica

Niski krzew o rozłożystym pokroju. Dorasta do 1 metra wysokości. Bardzo ozdobny z dużych, ceglastoczerwonych kwiatów. Chętnie sadzony ze względu na owoce, popularne w przygotowywaniu domowych przetworów.

Liście odwrotnie jajowate lub łopatkowate, długości do 5 cm, ostro piłkowane z dużymi przylistkami. Duże, bardzo liczne kwiaty pięciopłatkowe, o pomarańczowo-czerwonym kolorze rozwijają się na przełomie marca i kwietnia.

Owoce żółte, czasem nakrapiane, o intensywnym zapachu, cierpkie w smaku. Gotowe do zbioru w październiku. Wykorzystywane przy produkcji marmolad, galaretek i nalewek oraz jako dodatek do herbaty.


Pigwowiec jest tolerancyjny pod względem stanowiska, najlepiej jednak sadzić go w miejscu słonecznym, osłoniętym, w glebie żyznej, przepuszczalnej i bogatej w wapń.

 

Gwarantujemy jakość w klasie pierwszej.

Rośliny z mocnym systemem korzeniowym

 

Krzew polecany do sadzenia w grupach- doskonale prezentuje się jako niski żywopłot lub obrzeże rabaty. W czasie kwitnienia, cenny jako barwny akcent w zestawieniach kolorystycznych.

CZY WIESZ ŻE...

Owoce pigwowca japońskiego zawierają w swoim składzie cenne kwasy organiczne, flawonoidy, pektyny, fenole, witaminy (witamina C) i antocyjany. W korzeniach wykryto również obecność kwasów organicznych (kwas ursolowy, oleanolowy oraz pomolowy), triterpenów, glikozydów cjanogennych (prunazyna), epikatechin oraz daukosterolu. Nasiona zawierają natomiast amigdalinę i śluzy. Z nasion można sporządzać napar poprzez zalanie ich wrzątkiem, przy czym zalane nasiona należy pozostawić na kilka godzin. Tak przygotowany napar można z powodzeniem stosować przy nieżycie przewodu pokarmowego i gardła, przy chrypce, a także do nasączania okładów przeznaczonych do stosowania na suche rany. Ponadto bywa używany do pielęgnacji skóry podrażnionej i suchej.

Gwarancja
Rośliny
Rośliny
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel