Mięta kędzierzawa Mentha spicata var. crispa
- Jedna z odmian zielonej mięty o przyjemnym zapachu liści. Najlepszym miejscem do sadzenia są oczywiście ogrody zielarskie i ogrody przydomowe. Mięta kędzierzawa może być stosowana nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Roślina jest odporna na mróz.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Mięta kędzierzawa charakteryzuje się strzępiastymi liśćmi i liliowymi kwiatami – pochodzi z zachodniej Azji, dokładniej z Chin i Japonii.
Na przekór walorom dekoracyjnym jest zaledwie pojedynczo spotykana we współczesnych ogrodach. Jednak warto o niej pomyśleć, jako o interesującej opcji dla pospolitej mięty zielonej bądź pieprzowej. Wywar z liści to doskonały środek żółciopędny, mający zastosowanie w leczeniu dolegliwości wątroby, żołądka, jelit, skurczów, wzdęć, biegunki i nadmiernej fermentacji jelitowej. Oprócz tego jest doskonałym wyborem dla amatorów pachnących przypraw, gdyż niebywale pasuje do różnego rodzaju mięs, surówek, drinków, sosów i sałatek. Jednakże z powodu intensywnego aromatu wskazany jest tu umiar. Roślina ta najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych do częściowo zacienionych, preferuje glebę przepuszczalną, o średnim stopniu żyzności, umiarkowanie wilgotną – jest także całkowicie mrozoodporna. Mięta kędzierzawa (łacińska nazwa: Mentha spicata var. crispa). Zdaje egzamin zarówno w doniczkach, jak i przydomowych, ziołowych ogródkach.

Na balkonie czy tarasie można stworzyć wyjątkowy ogród w pojemnikach. Z roślin posadzonych w donicach można stworzyć ciekawą aranżację tarasu bądź balkonu. Dodatkowo możemy uprawiać świeże zioła, które przydadzą nam się w kuchni. Podpowiadamy, jakie rośliny można uprawiać w pojemnikach, jak je sadzić i nawozić.

Mrówki w ogrodzie sa często dużym problemem. Pomimo tego, że ich obecność ma kilka plusów takich jak użyźnianie gleby i oczyszczanie ściółki z materii organicznej, potrafią też wyrzadzić w ogrodzie sporo szkód. Sposobów walki z tymi owadami jest kilka. Mogą być one zarówno naturalne jak i chemiczne.